Підрозділи Національної поліції отримують звернення від центрів комплектування щодо тих, хто ухиляється від призову, і лише доставляють таких людей до ТЦК та СП. Вже після цього на них складаються адміністративні протоколи. Про це в ефірі Радіо Свобода (проєкт «Свобода.Ранок») розповів Максим Ахрамєєв, начальник Департаменту превентивної діяльності Національної поліції України.
Він наголосив, що підрозділи Нацполіції розшукують людей після внесення даних до інформаційної системи.
«Такий механізм врегульовано постановою Кабінету міністрів, де передбачено звернення. Таке звернення надсилається до підрозділів Нацполіції, далі поліцейські вносять інформацію до єдиного обліку інформаційної підсистеми Нацполіції і починають перевірку. Після встановлення таких осіб ми доставляємо – виключно доставляємо – до найближчого ТЦК та СП з метою з’ясування всіх обставин та складання адміністративного протоколу уповноваженим офіцером ТЦК згідно зі статтею 210 КУпАП», – сказав керівник департаменту НПУ.
Читайте також: Начальник ТЦК із Рівного після резонансного відео хоче перевестись до бойової частини – ОК «Захід»
За словами Ахрамєєва, вже у територіальному центрі комплектування складається постанова про адміністративне правопорушення та встановлюються обставини неприбуття за повісткою.
Якщо людина, щодо якої винесена постанова, може довести поважні причини неприбуття, то адміністративна справа закривається. В іншому ж випадку їй загрожує накладення адміністративного штрафу.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Що насправді відбувається з фронтом? Розбір для тих, хто зневірився«Складається протокол уповноваженим офіцером ТЦК та СП, де зазначається час та місце розгляду справи по суті. І коли особа прибуває, або одразу на місці, виноситься постанова. Якщо особа не з’явилася по повістці з поважних причин, то постановою закривається адміністративна справа. Якщо ж особа не має можливості довести, що вона не з’явилась із важливих причин, то складається постанова про накладення адміністративного штрафу», – пояснив Ахрамєєв.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Обмежено придатні, гроші за відпустку, психологи і ВЛК: що змінить для військових щойно підписаний законВ Україні від 24 лютого 2022 року, дня повномасштабного вторгнення Росії, запроваджено воєнний стан. Тоді ж оголосили загальну мобілізацію. Відтоді Верховна Рада регулярно продовжує строки дії воєнного стану і мобілізації.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Закон про мобілізацію внесуть на голосування приблизно у середині квітня – Костенко