За припиненням бойових дій може слідувати членство України в НАТО – радник Байдена

Членство України в НАТО може слідувати за припиненням бойових дій, заявив Майкл Карпентер

Членство України в НАТО може слідувати за припиненням бойових дій, заявив член команди президента США Джо Байдена та радник з питань Європи в Раді з нацбезпеки США Майкл Карпентер в інтерв’ю телемарафону.

«Я думаю, що найвищою гарантією безпеки для України є членство в НАТО. 5 стаття – найнадійніша, найбезпечніша форма гарантій, яку держави можуть мати. Її отримати – життєво важливо для України», – наголосив Карпентер.

Однак він зауважив, що «наразі досягти цього буде важко, бо в Україні гаряча фаза війни».

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Що зробити, щоб Україна була в позиції сили» – Карпентер про підтримку в 2025 році

«Отже, як я це бачу. Коли припиняться бойові дії, якщо ця мета буде досягнута, то далі за цим може слідувати членство в НАТО. І це дасть гарантію безпеки для України», – наголосив він.

Водночас він зауважив, що «нині треба дуже добре подумати, які тимчасові гарантії можна було б запропонувати Україні вже зараз».

«Як я розумію, є низка європейських країн, які будуть обговорювати саме цю концепцію (миротворчу місію в Україні як гарантію безпеки – ред.). Тож, як на мене, наявність кількох країн ЄС, які б вклались в успіх України та допомогли стабілізувати ситуацію, мало б сенс», – підкреслив радник.

У листопаді агентство Reuters із посиланням на джерела, серед яких, як стверджується, п'ять чинних і колишніх російських високопосадовців, повідомляло, що Путін готовий обговорювати з Трампом після його вступу на посаду президента можливість припинення вогню в Україні і, зокрема, готовий погодитися на заморожування війни на поточній лінії фронту, але не має наміру відмовлятися від більшої частини окупованих Росією українських територій, а також наполягає на тому, що Україна не має вступити до НАТО.

У Кремлі, коментуючи цю публікацію, заявили, що Путін відкритий до переговорів, але не погоджується на заморожування лінії фронту.

Київ неодноразово заявляв, що не може погодитися з будь-якими територіальними поступками чи заморожуванням конфлікту. Таке заморожування, за словами української влади, лише допоможе Росії краще підготуватися до нового нападу.

Аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) у своєму звіті від 27 листопада дійшли висновку, що російські високопосадовці демонструють, що Кремль не прагне йти на компроміси у війні проти України.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «П'ята стаття НАТО». Про гарантії безпеки для України дискутували в «Атлантичній раді»