Україна і Грузія вступлять до НАТО, але це не питання завтрашнього дня, заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ під час виступу на заході, організованому Інститутом Брукінґса і Джорджтаунським університетом.
«Не можу сказати, коли це буде. Я думаю, очевидно, що це не станеться завтра, але вони приєднаються. Тому моє послання союзникам із НАТО, і це те, про що ми говорили вчора з президентом США Джо Байденом: нам потрібно нарощувати зусилля і робити більше для цих країн», – сказав Столтенберґ 5 жовтня.
За словами генсекретаря Альянсу, Україні і Грузії треба надавати підтримку, допомагати запроваджувати реформи і вибудовувати інститути у сфері безпеки й оборони, боротися з корупцією.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Зеленський розповів, що Байден сказав йому на запитання про вступ України в НАТОСтолтенберґ вкотре наголосив, що це право кожної країни визначати своє майбутнє, і на рішення України й Грузії вступити до НАТО не повинна впливати якась іще країна, зокрема Росія.
Минулого місяця в інтерв’ю Радіо Свобода головнокомандувач Збройних сил України, генерал Валерій Залужний заявив, що Україна втілює стандарти НАТО і готова до вступу, але рішення за Альянсом.
Раніше в українській армії повідомили, що вже 300 стандартів Альянсу втілено. За словами Залужного, йдеться про стандарти «в питаннях управління, в питаннях планування, в питаннях підготовки».
На саміті Північноатлантичного союзу в червні було знову підтверджено, що Україна зможе отримати план дій щодо членства в НАТО і стати членом, здійснивши необхідні реформи.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Україна є «на шляху до імплементації стандартів» – директорка центру інформації та документації НАТОА президент США Джо Байден після того саміту також підтвердив, що в разі здійснення цих реформ, у першу чергу в галузі боротьби з корупцією, вступові України не завадить і нинішня окупація частин її території Росією.
НАТО і Байден також вкотре підтвердили, що Росія не має права вето з цього питання, і щодо можливого вступу України в НАТО будуть вирішувати самі країни-члени цього союзу.
Росія ж продовжує твердити, що для неї ймовірний вступ України до НАТО був би «червоною лінією», перетину якої вона не потерпить.
Стратегічний курс України на набуття членства в Європейському союзі й НАТО закріплений у Конституції України з початку 2019 року.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Ми будемо себе захищати, але ефективність вища за підтримки країн-НАТО – бригадний генерал Клочков