Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив про необхідність зміни траєкторії війни Росії проти України, щоби лінія фронту рухалася у протилежному напрямку, а не так, як тепер.
«Ми мусимо робити більше, аніж підтримувати боєздатність України. Ми маємо надати достатньо допомоги, щоб змінити траєкторію цього конфлікту раз і назавжди», – сказав Рютте 4 грудня на пресконференції після засідання міністрів закордонних справ НАТО у Брюсселі.
Для цього, за його словами, потрібно надавати Україні не лише системи ППО для захисту енергообʼєктів, але й наступальну зброю і забезпечити тренування військових.
«Ми як альянс маємо забезпечити, щоб Україна мала все, що їй потрібно. Щоб бути у позиції сили, щоб коли настане день, коли вони захочуть почати переговори, щоб Путін усвідомив, що виходу немає», – заявив генсекретар НАТО.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У Рютте запитали, чи в найближчі дні НАТО надасть запрошення Україні. Він відповівНапередодні видання The New York Times написало, що Рютте закликав Україну відкласти «будь-які мирні переговори», допоки союзники не нададуть більше зброї.
2 грудня американський Інститут вивчення війни (ISW) у своєму звіті зазначив, що президент Росії Володимир Путін не зацікавлений у врегулюванні війни, яке приведе до чогось меншого, ніж повна капітуляція України.
У листопаді агентство Reuters із посиланням на джерела, серед яких, як стверджується, пʼять чинних і колишніх російських високопосадовців, повідомляло, що Путін готовий обговорювати з Трампом після його вступу на посаду президента можливість припинення вогню в Україні і, зокрема, готовий погодитися на заморожування війни на поточній лінії фронту, але не має наміру відмовлятися від більшої частини окупованих Росією українських територій, а також наполягає на тому, що Україна не має вступити до НАТО.
У Кремлі, коментуючи цю публікацію, заявили, що Путін відкритий до переговорів, але не погоджується на заморожування лінії фронту.
Київ неодноразово заявляв, що не може погодитися з будь-якими територіальними поступками чи заморожуванням конфлікту. Таке заморожування, за словами української влади, лише допоможе Росії краще підготуватися до нового нападу.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: НАТО готується до непередбачуваного 2025 року