Новий міністр оборони Росії Андрій Бєлоусов, який раніше обіймав посаду віцепремʼєра з економічних питань, зустрічався із засновником угруповання ПВК «Вагнер» Євгеном Пригожиним, повідомляє центр «Досьє» із посиланням на джерело.
Коли саме відбувалися ці зустрічі та скільки їх було, не уточнюється.
«Вони з Пригожиним іноді сиділи просто в обіймах – один до одного на «ти», «Жень» і таке інше. Їхні робочі зустрічі нагадували родинні посиденьки з чаєм – неформально проговорювали всі питання, потім передавали на молодших співробітників, і ті вже все оформлювали у справжню доповідь. Адже система працює так, що Перший (очевидно, російський лідер Володимир Путін – ред.) ніколи не ухвалює рішення: надходить пропозиція, Бєлоусов її опрацьовує і готує доповідь (зазвичай на ній стоять підписи Бєлоусова і Шойгу), далі ця доповідь опиняються у президента. Володимир Володимирович лише ставить на ньому приписку «згод.» – і все», – розповів співрозмовник журналістів.
За даними центру «Досьє», інформація про зустрічі з Бєлоусовим та його підлеглими міститься в «особистому календарі» Пригожина, який є у розпорядженні журналістів.
Центр «Досьє» стверджує, що отримав доступ до архіву пошти Андрія Бєлоусова. У 2018 році новий міністр оборони отримав доповідь із аналізом перспектив розвитку приватних військових компаній у Росії. У ньому йшлося, що ПВК набувають особливо важливого значення на тлі протистояння Росії зі США та Великою Британією та розширення «сірих зон» міжнародних конфліктів. Згідно з доповіддю, ПВК мають формуватися «під повним контролем держави». ПВК «Вагнер» у доповіді була названа компанією, якою опікується міністерство оборони.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Британська розвідка припустила, чому Путін замінив міністра оборони12 травня президент Росії Володимир Путін відправив Сергія Шойгу у відставку з посади міністра оборони та призначив його секретарем Ради безпеки РФ. На посаду очільника військового відомства президент висунув колишнього віцепремʼєра з економічних питань Андрія Бєлоусова.
Наприкінці червня 2023 року засновник ПВК «Вагнер» Євген Пригожин розпочав збройний заколот, що завершився наступного дня. Після цього Пригожин «пішов» до Білорусі. Через два місяці після заколоту, 23 серпня, приватний літак Пригожина розбився у Тверській області. Тоді загинули 10 осіб, серед яких сам Пригожин та командир ПВК «Вагнер» Дмитро Уткін.