МЗС України відкинуло звинувачення Росії в причетності України до загострення ситуації в Сирії

Сирійські повстанці стоять на захопленій бронетехніці сирійської армії на околиці Хами, Сирія, 3 грудня 2024 року

Міністерство закордонних справ України «категорично відкидає безпідставні звинувачення» Росії на адресу України у нібито причетності до загострення безпекової ситуації в Сирії, йдеться в заяві МЗС, оприлюдненій 4 грудня.

«Україна, на відміну від Росії, беззастережно дотримується норм міжнародного права, принципів непорушності суверенітету і територіальної цілісності інших країн», – зазначили у МЗС.

У зовнішньополітичному відомстві заявили, що саме Москва разом із Тегераном несуть «основну відповідальність за сталу тенденцію погіршення безпекової ситуації в Сирії». «І саме злочини режиму Асада проти власного народу і його небажання забезпечити справедливий діалог всередині країни поставили під загрозу виживання Сирії як єдиної незалежної держави», – йдеться в заяві.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Росія не планує надсилати значне підкріплення для підтримки режиму Асада у Сирії – ISW

Раніше сьогодні речниця МЗС Росії Марія Захарова заявила, що Москва «рішуче підтримує» дії сирійського керівництва для протидії наступу повстанців, які, за її словами, отримують підтримку з-за меж країни, зокрема з України. Доказів на підтвердження своїх слів Захарова не навела.

Росія є ключовим союзником президента Сирії Башара Асада і від 2015 року надає йому військову підтримку в громадянській війні в країні.

Наступ повстанців розпочався 27 листопада. 30 листопада сирійські військові підтвердили, що повстанці увійшли в Алеппо.

У 2019 році Росія, Туреччина та Іран підписали угоду про заморожування конфлікту у Сирії на поточних позиціях. У конфлікті брали участь уряд президента Башара аль-Асада, підтримуваний Росією та Іраном проти сирійсько-курдських повстанців, яких підтримували США, а Туреччина надавала допомогу окремим повстанським групам. Американські військові все ще мають певну кількість військ в утримуваних курдами районах Сирії.

Бойові дії відбуваються на тлі побоювань ширшої війни на Близькому Сході.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Хто такі повстанці, які захоплюють території в Сирії?