Міністр закордонних справ Словаччини Растіслав Качер тим, хто зараз закликає до переговорів з Росією, нагадав про домовленості з Адольфом Гітлером.
«Тим, хто каже, що «ми хочемо миру, ми за переговори», ми завжди кажемо, що ми це вже пробували з Гітлером – від нас, за нашими спинами хтось намагався їх проводити. Ми знаємо, що це призвело до руйнування тодішньої Чехословаччини й Другої світової війни, втрати десятків мільйонів людей. Ми цього ніколи не повторимо. Ми вивчили уроки історії та будемо підтримувати вас до самого кінця. А кінець – це коли ви скажете. Це український варіант миру», – сказав Качер на брифінгу в Києві.
Він переконаний, що Україна повернеться до миру, повернувши свої суверенні території.
«Але і це не кінець. Це станеться тоді, коли Росія не становитиме загрози міжнародній спільноті, коли Україна стане партнером. який засідатиме на усіх важливих європейських нарадах», –додав глава МЗС Словаччини.
Братислава підтримує Україну у її протистоянні російській агресії, зокрема, надаючи військову підтримку або надаючи притулок українцям, які втікають від війни.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Росія зацікавлена в «превентивних поступках» Заходу в питанні України – ISWПро те, що союзникам по НАТО необхідно подумати про те, які гарантії безпеки вони можуть дати Росії, коли та погодиться повернутися за стіл переговорів з Україною, заявив 3 грудня в інтерв’ю телеканалу TF1 президент Франції Емманюель Макрон. На його думку, це питання могло б обговорюватися в контексті нової архітектури безпеки в Європі після завершення війни.
На це голова владної фракції «Слуга народу» у Верховній Раді Давид Арахамія перерахував вимоги до Росії, при виконанні яких Україна готова сісти за стіл переговорів. Серед них: деокупація української території, виплата репарацій, покарання воєнних злочинців і відмова від ядерної зброї.
Натомість США публічно заявили, що не бачать в Росії інтересу до переговорів.
Проте, як у листопаді повідомляла раніше газета The Wall Street Journal, радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван 4 листопада на переговорах із президентом України Володимиром Зеленським пропонував йому задуматися про «реалістичні вимоги» для початку переговорів з Росією. Україна не відкидає можливість переговорів, але її «мирний план» передбачає, зокрема, виведення РФ військ з території України.