МЗС Росії викликало посла США і пригрозило видворенням співробітників посольства

Москва оприлюднила це попередження напередодні президентських виборів 15 – 17 березня

Міністерство закордонних справ Росії 7 березня повідомило, що викликало Лінн Трейсі, посла США в Москві, й попередило її про можливе видворення американських дипломатів, які здійснюватимуть «спроби втручання у внутрішні справи країни».

«Спроби втручання у внутрішні справи Російської Федерації, включаючи підривні акції й розповсюдження дезінформації в контексті виборів і спеціальної військової операції (так в РФ офіційно називають війну проти України – ред.), жорстко і рішуче припинятимуться аж до видворення у статусі «persona non grata» причетних до подібних дій співробітників посольства США», – заявили в МЗС Росії.

Москва оприлюднила це попередження напередодні президентських виборів 15 – 17 березня, на яких, як очікують, перемогу вкотре отримає Володимир Путін, який очолює РФ понад 20 років.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Кремль використовує ініціативи Китаю і Туреччини щодо мирних переговорів для підриву допомоги Україні – ISW

Міністерство закордонних справ Росії також закликало посольство США припинити підтримку трьох американських некомерційних освітніх організацій, які внесли до переліку «небажаних» в РФ.

У посольстві США заяви МЗС Росії поки що не коментували.

У вересні минулого року стало відомо, що МЗС Росії вручило послу США Лінн Трейсі ноту про «несумісність зі статусом дипломата» дій першого і другого секретарів посольства Джеффрі Сілліна і Девіда Бернстайна і зажадало їх висилки з РФ.

У серпні ФСБ висунула колишньому співробітнику генконсульства США у Владивостоці громадянину Росії Роберту Шонову звинувачення у «співпраці на конфіденційній основі з іноземною державою».

Держдепартамент США засудив арешт Шонова і назвав звинувачення на його адресу необґрунтованими.

Напруженість у відносинах між Сполученими Штатами і Росією досягла максимуму після Холодної війни через повномасштабне вторгнення Росії в Україну.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Путін лякає новітньою ядерною зброєю: наскільки серйозна загроза?