В МЗС розповіли, з якими країнами відбувся діалог через загострення Росією безпекової ситуації

В МЗС надали перелік контактів керівництва зовнішньополітичного відомства з світовими лідерами за останні тижні

Після початку загострення Росією безпекової ситуації на українсько-російському кордоні Міністерство закордонних справ України ініціювало контакти з низкою іноземних партнерів. Про це повідомили в МЗС у відповідь на запит Радіо Свобода.

«Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба провів телефонні розмови з генсекретарем ОБСЄ, чинною головою ОБСЄ та високим представником ЄС у закордонних справах, очільниками МЗС Канади, Естонії, Латвії, Литви, Польщі, Словаччини, Нідерландів, Данії, Греції, Грузії, Молдови, Іспанії, Великої Британії, Німеччини, Франції, Болгарії, Північної Македонії, Хорватії, секретарем з міждержавних відносин Святого Престолу тощо», – йдеться в повідомленні.

В МЗС нагадали, що 13 квітня у Брюсселі відбулося скликане на запит України позачергове засідання Комісії Україна-НАТО на рівні глав МЗС, на якому союзники рішуче засудили дії Росії. У ході візиту до Брюсселя Дмитро Кулеба зустрівся із генсекретарем НАТО та держсекретарем США.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Росія зупинила навчання, зокрема, і через вчасний міжнародний тиск – Кулеба

«13 квітня оприлюднено заяву країн «Групи семи». Міністри закордонних справ висловили стурбованість щодо нарощування військ РФ на кордоні з Україною та на території «незаконно анексованого Криму», – зазначили в міністерстві.

В МЗС зауважили, що 15 квітня Кулеба провів телефонну розмову з головою Комітету у закордонних справах Палати представників Конгресу США Грегорі Міксом, а 20 квітня – з головою Комітету у закордонних справах Сенату США Робертом Менендесом.

«Яскравою демонстрацією проактивної позиції США у підтримці суверенітету та кроків з відновлення територіальної цілісності України стали запроваджені 15 квітня президентом Джо Байденом додаткові санкції у зв’язку зі шкідливою діяльністю уряду РФ, у тому числі за «підрив безпеки в країнах та регіонах, що є важливими для національної безпеки США, а також порушення принципів міжнародного права, включаючи повагу до територіальної цілісності держав», – пояснили в МЗС.

19 квітня Кулеба взяв участь у засіданні Ради ЄС у закордонних справах. Глава української дипломатії запропонував покроковий план дій задля стримування Москви від подальшої ескалації, додали в міністерстві.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Чи зберігається загроза повномасштабної війни в Україні і чого хоче Путін – думки експертів у США

23 квітня Дмитро Кулеба подякував Румунії та іншим країнам НАТО та Євросоюзу за сильну та миттєву підтримку Києва за умов, коли Росія підвела значну частину своїх військ до кордону з Україною.

Міністерство оборони Росії 23 квітня заявило, що почало перекидати війська, задіяні в навчаннях на півдні Росії і в окупованому Криму, в пункти постійної дислокації.

22 квітня Міноборони Росії провело в окупованому Криму «міжвидові навчання», на які прибув голова російського військового відомства Сергій Шойгу. Він того ж дня заявив про завершення військових навчань у Південному і Західному військових округах Росії і відведення російських військ у місця їхньої постійної дислокації.

У НАТО сказали, що заява Росії про відведення до місць дислокації своїх військ, сконцентрованих біля кордону України, є важливою, таке рішення «давно назріло».

В останні тижні Україна і її західні союзники заявляли про небачене з 2014 року нарощування військової присутності Росії біля східних кордонів України, а також в анексованому Криму, в Чорному та Азовському морях.

Москва заявляла, що пересування російської армії по території Росії (до якої вона зараховує і український Крим) не повинно викликати занепокоєння інших країн, зокрема України.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Росія відводить війська від України: цілі досягнуті? (Рос.)