Національний музей історії України за добу зібрав необхідну суму на демонтаж незаконно побудованої на земельній ділянці музею «церкви-МАФу» Української православної церкви (Московського патріархату), йдеться на сторінці музею у фейсбуці.
«Швидкість, з якою вдалося зібрати необхідну суму, свідчить про те що українське суспільство підтримує знесення самочинного церковного МАФу в історичному серці Києва – Старокиївській горі», – вказано в повідомленні.
8 квітня музей історії України оголосив збір для реалізації судового рішення від 2 жовтня 2023 року про знесення забудови. Представникам релігійної споруди був наданий час для добровільного виконання судового рішення.
У музеї повідомили, що зможуть залучити спеціалізоване підприємство, що має дозвіл на проведення робіт з демонтажу храму. Попередній кошторис для виконання робіт та вивезення сміття склав 772 тисячі гривень.
У вересні минулого року Північний апеляційний господарський суд Києва зобов’язав демонтувати Десятинний храм Української православної церкви (Московського патріархату) на території Національного музею історії України.
Суд зазначив, що «храм-МАФ» побудували без жодних дозволів. Він розташований у буферній зоні пам’яток ЮНЕСКО, де заборонене нове будівництво. Крім того, незаконна забудова порушує ансамбль історичного археологічного комплексу «Десятинна церква».
Споруду, яка належить УПЦ (МП), біля фундаменту Десятинної церкви у Києві збудували в 2012 році. Судова тяганина щодо незаконності зведення будівлі тривала кілька років.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Храм-самобуд» УПЦ (МП) на місці Десятинної церкви знесуть. Але чи відбудує Україна Десятинну церкву? ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «РПЦ на службі Кремля». Що стоїть за «православним джихадом» проти України