Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь в інтерв’ю Радіо Свобода висловив думку щодо законодавчих змін, якими випускникам шкіл з окупованих територій дозволено не складати ЗНО для вступу до українських вишів. За його словами, держава має врахувати низку умов, пов’язаних із вступом цих абітурієнтів.
«Очевидно, що тут треба говорити і про збільшення відповідних квот на державне замовлення і про створення необхідних умов для подальшого перебування в Україні. Бо що таке дитина з окупованих територій? Вона однозначно повинна бути забезпечена гуртожитком. Однозначно, вона повинна бути забезпечена в тому числі ще й, можливо, соціальною стипендією. Зрозуміло, що вона повинна бути свідома того, що вона в Україні і повинна наздогнати ту, можливо, освітню прірву, яку вона зазнала на окупованих територіях. Зрозуміло, що це питання і реінтеграції, можливо, членів родини. Не забуваймо і про дітей з інвалідністю. І такі діти у нас можуть бути. Звісно, я хотів би, щоб і наші спецслужби в тому допомагали. Бо у ЗМІ траплялися випадки, що громадяни, які брали участь у бойових діях на стороні терористичних організацій, можуть потрапляти у списки здобувачів освіти, претендентів», – заявив Тарас Кремінь.
Він наголосив, що ті діти, які опинилися на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей та у Криму, – «вони наші діти».
«Звісно, ми як представники української держави повинні забезпечити їм доступ до здобуття освіти. Але в той же ж час треба розуміти, що треба створити для того відповідні умови», – додав Кермінь.
Він визнав, що це «надзвичайно непроста робота, бо ми не володіємо інформацією, яка це кількість дітей, скільки дітей по-справжньому зможе приїхати».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Зеленський підписав закон про вступ без ЗНО для випускників із ОРДЛО та Криму3 липня Верховна Рада ухвалила законодавчі зміни, що, зокрема, передбачають можливість вступу до всіх українських вишів за вступними іспитами (або на основі ЗНО – за власним вибором) в межах встановлених квот для абітурієнтів, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія і територія на лінії зіткнення. Раніше вступ за квотою передбачався лише для жителів тимчасово окупованого Криму та Севастополя, і тільки до обмеженого переліку закладів вищої освіти.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Мовний омбудсмен: фільми українською з російськими субтитрами у Москві – одне з наших завдань