Секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови реагуватиме на всі скарги громадян щодо порушення закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» чиновниками, зокрема й високопосадовцями. Про це повідомляє урядовий портал із посиланням на інтерв’ю мовного омбудсмена Тараса Креміня «4-му каналу».
«Що стосується порушень мовного закону представниками влади, порушення права громадян на отримання інформації та послуг державною мовою, зафіксованих чи то у зверненнях, чи то у скаргах, то, звичайно, ми будемо реагувати на них незалежно від посад», – сказав Кремінь, нагадавши, що штрафні санкції за порушення мовного законодавства почнуть застосовуватися із 16 липня 2022 року.
Читайте також: Майже 200 тисяч учнів перейшли на українську, і це незворотньо – мовний омбудсмен
Уповноважений із захисту державної мови також зазначив, що з 2021 року Національна комісія зі стандартів державної мови розпочне серію державних іспитів для державних чиновників від найвищого рангу з визначення рівня володіння українською мовою.
«Такі іспити будуть для всіх чиновників без винятку. Червень наступного року стане своєрідним рубіконом для тих високопосадовців, хто хоче по-справжньому продемонструвати законослухняність та повагу до української мови», – сказав Кремінь.
Верховна Рада України 25 квітня 2019 року ухвалила закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Він деталізував державний статус та вживання української мови в різних сферах життя: від бізнесу – і до освіти. Навколо кожної із понад 2 тисяч поправок тривали суперечки між проукраїнськими та проросійськими силами у парламенті.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Русифікацію України здійснювали під грифом «Цілком таємно»