Уповноважена з прав людини Росії Тетяна Москалькова 15 липня приїхала на суд у справі керівника «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського і прокоментувала його можливий обмін на 24 українських моряків, заарештованих у Москві. Про це повідомляє кореспондент Радіо Свобода.
«Президент Російської Федерації Володимир Володимирович Путін – проти таких підходів, коли про людей говорять як про обмінний фонд. І сам Кирило Вишинський каже, що він не згоден на жодні обміни, і добиватиметься виправдувального вироку», – заявила Москалькова.
Вона додала, що потрібно шукати інші «правові та моральні механізми», завдяки яким «люди повернуться додому, до родин».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Суд над Вишинським, на якому його можуть звільнити з-під варти, перенеслиЗа словами омбудсмена, раніше Росія направляла Україні ноту про те, що моряків можуть відпустити з-під варти, якщо вони гарантовано продовжать брати участь в попередньому і судовому слідстві в Москві.
«Наша сторона направила конкретну ноту українській стороні. Вона не була підтримана через те, що, мабуть, є неузгодженість в діях. Дуже хочеться, щоб ця координація дій органів була налагоджена для конструктивного діалогу», – сказала Москалькова.
Вона також заявила, що прийшла на суд до Вишинського, щоб його підтримати і передати головуючій судді офіційну заяву про зміну запобіжного заходу на такий, що непов'язаний з триманням під вартою. Проте Москалькова не змогла цього зробити, оскільки засідання було перенесено.
Головний редактор «РІА Новини Україна» Кирило Вишинський був затриманий 15 травня 2018 року в Києві і відтоді перебуває під арештом. Генпрокуратура України звинувачує його в державній зраді, поваленні конституційного ладу, сепаратизмі, розпалюванні національної ворожнечі й незаконному зберіганні зброї. Сам Вишинський відкидає всі звинувачення.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Денісова і Москалькова обміняються переліками в’язнів24 українських моряків були затримані 25 листопада 2018 року. Це сталося після того, як військовослужбовці Росії біля берегів Криму таранили, обстріляли та захопили артилерійські катери «Бердянськ» і «Нікополь» та буксир «Яни Капу». Москва звинувачує українських військовослужбовців у «незаконному перетині кордону». Україна наполягає, що зіткнення відбулося в нейтральних водах, і вважає захоплених моряків військовополоненими.