Російське повномасштабне вторгнення призвело до зростання громадянської свідомості серед української молоді, сказала керівниця проєкту «Підтримка громадянського суспільства та молоді» ООН в Україні Вікторія Демідова під час 10-го Київського безпекового форуму для молоді.
Під час виступу вона презентувала попередні результати щорічного дослідження «Вплив війни на молодь», яке, за її словами, демонструє високий рівень громадської свідомості серед молоді.
«Значна частка молоді відзначила важливість таких аспектів, як: споживання українського контенту – 52%, спілкування державною мовою – 47%, знання і шанування історії – 47%», – підкреслила Демідова.
Серед опитаних 79% респондентів відзначили, що зазнали втрат через повномасштабну війну.
Найчастіше серед втрат опитані назвали зниження доходу і втрати друзів або членів сім’ї. Серед мешканців сходу України втрату близьких назвав майже кожен другий респондент – 49%.
Також дані дослідження свідчать про те, що 42% молоді найбільше турбує питання здоровʼя – власного і близьких. Наступні важливі виклики – нестача грошей, вільного часу та питання фізичної та психологічної безпеки.
Минулорічне дослідження засвідчило, що 72% молоді готове долучатися до процесу відновлення у своїй громаді. «Це високий рівень свідомості та відповідальності молодих людей, – зауважила заступниця міністра молоді та спорту Марина Попатенко.
Київський безпековий форум для молоді – це платформа для залучення молодих лідерів до обговорення питань національної безпеки та міжнародних відносин.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Війна і мова. Як агресія Росії прискорила «лагідну українізацію»