Україна не надала Молдові інформацію щодо Чауса – ЗМІ

У квітні прокуратура Молдови відправила запит українським правоохоронцям з приводу розслідування зникнення Чауса

Прокуратура по боротьбі з організованою злочинністю і особливих справ Молдови (PCCOCS) направила Україні запит на інформацію з приводу розслідування стосовно екссудді Миколи Чауса, однак відповіді не отримала, пише молдовське видання NewsMaker з посиланням на пресслужбу прокуратури.

За даними пресслужби, у квітні прокуратура Молдови відправила запит українським правоохоронцям з приводу розслідування зникнення Чауса. Також там розповіли, що українські колеги не відповіли на поставлені запитання.

У PCCOCS повідомили, що українська сторона попросила додаткову інформацію про докази з кримінальної справи і зазначили, що не можуть розголошувати інформацію про українських громадян, пославшись на «захист персональних даних».

«Таким чином, діалог у цій кримінальній справі не може значно допомогти успіху розслідування», - зазначили в PCCOCS.

Радіо Свобода надіслало запит до Офісу генерального прокурора, Міністерства внутрішніх справ України та Національного антикорупційного бюро.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Адвокат Чауса позивається до ДБР – ОАСК

Раніше адвокат зниклого екссудді Миколи Чауса Юліан Балан прокоментував Радіо Свобода відео, на якому чоловік, схожий на Чауса, зізнається, що його викрали не в квітні 2021 року, а ще в 2016 році і шляхом залякувань змушували залишатися у Молдові.

«Судячи з інформації, яку я знаю, то, думаю, що його було викрадено, а свідчення даються під тиском», – сказав адвокат Чауса.

Він відмовився коментувати перебіг справи Чауса щодо його зникнення в столиці Молдови Кишиневі 3 квітня. Утім, додав, що на його запити щодо підзахисного відповіли лише відомства Молдови, повідомивши, що провадження за фактом викрадення відкрито.

Колишнього суддю Миколу Часа викрали 3 квітня в столиці Молдови Кишиневі, де він просить притулку. Його адвокат розповів, що група невідомих озброєних чоловіків схопили екссуддю в центрі міста. Згодом у міністерстві внутрішніх справ Молдови дійшли висновку, що Чауса викрали іноземні громадяни, які виїхали в Україну.

7 квітня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна непричетна до зникнення Чауса, і запропонував Молдові створити спільну робочу групу.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: СБУ ще вивчає «відео з Чаусом» в рамках відкритого кримінального провадження

15 березня 2021 року стало відомо, що Молдова остаточно відмовила Чаусу в політичному притулку. Чаус перебував на той момент у міжнародному розшуку.

Екссуддя опинився в Молдові через справу, порушену щодо нього в Україні. 9 серпня 2016 року у НАБУ повідомили, що викрили суддю Дніпровського районного суду Києва Миколу Чауса в одержанні неправомірної вигоди в розмірі 150 тисяч доларів. За повідомленням, ці кошти виявили у двох скляних банках, одну з яких суддя особисто закопував у дворі власного приватного домоволодіння.

Верховна Рада 6 вересня 2016 року підтримала подання ГПУ про надання згоди на затримання та арешт (взяття під варту) судді. З 11 листопада 2016 року Микола Чаус перебував у міжнародному розшуку за лінією Інтерполу з метою арешту й подальшої екстрадиції в Україну.

1 березня 2017 року Чауса затримали в Молдові. Одразу після цього Спеціалізована антикорупційна прокуратура заявила про наміри вимагати видачі його Україні для проведення досудового розслідування відповідно до законодавства. З того часу він намагався добитися права на притулок в Молдові, аж доки його не викрали.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Дружина Чауса стверджує, що впізнала на відео свого чоловіка