Новий прозахідний уряд на чолі з прем’єр-міністром Доріном Речаном склав присягу в Молдові після того, як отримав підтримку 62 законодавців від владної Партії дії та солідарності (PAS) у 101-місному парламенті.
Голосування відбулося 16 лютого менш ніж через тиждень після того, як 48-річний Речан був висунутий на посаду президенткою Маєю Санду замість Наталії Гаврилиці, уряд якої пішов у відставку після 18 місяців перебування на посаді.
Депутати, які представляють опозиційних соціалістів і комуністів, виступили проти нового уряду, скандуючи «Ганьба». Дружня до Росії партія «Шор» бойкотувала засідання.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Знайомий «російський сценарій»: у Держдепі США занепокоєні можливими планами РФ щодо МолдовиКрім складу нового Кабміну Молдови, до якого, за даними молдовської служби Радіо Свобода, здебільшого увійшли міністри, які працювали з колишньою головою уряду, парламент затвердив програму кабінету – «Процвітаюча, безпечна, європейська Молдова».
Серед цілей нового уряду Молдови – проведення переговорів щодо вступу країни до Євросоюзу, створення порядку в державних установах, економічний розвиток, продовження реформи юстиції та посилення боротьби з корупцією.
«Іншим пріоритетом є мир і стабільність. Ми живемо в бурхливі часи, яких ніколи раніше не було, і разом ми повинні протистояти цим викликам. Нам потрібно інвестувати в наші технічні та людські оборонні можливості», – сказав Речан.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Росія відкидає звинувачення Санду в планах із дестабілізації МолдовиУ самій політичній програмі йдеться про те, що громадяни Молдови «хочуть жити в безпечному світі, де поважають міжнародні договори, де проблеми між країнами вирішуються шляхом діалогу, де є повага до малих держав».
Перед голосуванням у парламенті Речан заявив, що до його уряду увійдуть чотири нових міністри, які очолюватимуть міністерства фінансів, інфраструктури, юстиції й енергетики.
Речан був міністром внутрішніх справ з 2012 по 2015 рік. До того, як його призначили прем’єр-міністром, він був радником Санду з оборони й безпеки.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Після попередження Зеленського у Молдові створюють «кабінет безпеки»Санду неодноразово звинувачувала Росію в спробах дестабілізувати Молдову. Раніше цього тижня вона заявила про можливий російський план із дестабілізації її країни, який, за її словами, був описаний у документах, які вона отримала від українських розвідувальних служб. За словами президентки, цей план передбачав повалення керівництва Молдови, зупинку її вступу до ЄС і використання її у війні проти України.
Росія заперечила це, називаючи подібні заяви «абсолютно необґрунтованими».
Заступниця держсекретаря США Карен Донфрід підкреслила в інтерв’ю Радіо Свобода 15 лютого, що Сполучені Штати «глибоко стурбовані» повідомленнями про можливі плани Росії щодо Молдови та рішуче підтримують Санду.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У Молдові підтвердили слова Зеленського, що Київ попередив її про російський план із дестабілізації