Україна повинна зробити більше, щоб зміцнити свої позиції з точки зору кількості сил на фронті, заявив радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван в інтерв’ю PBS News.
У Саллівана запитали, чи він вірить, що щось з того, що США могли зробити раніше, змінило б нинішню ситуацію на фронті. У відповідь на це радник Байдена нагадав, що Україна отримала від США танки, а також схвалення на передачу винищувачів F-16, систем HIMARS і Patriot.
«Справа не в минулому. Сьогодні Україна опинилася в більш складному становищі на полі бою, що свідчить про те, що немає прямої лінії між цими системами озброєнь і тим, як вона діє на полі бою. Де найпряміший зв’язок між українськими досягненнями і внесками? Вона пролягає через мобілізацію і людські ресурси», – сказав він.
За його словами, жодна система озброєнь не може змінити ситуацію в цій битві, оскільки йдеться про людські ресурси.
«Чи побачили ми помітну різницю відтоді, як ми надали танки Україні, з точки зору поля бою? Так само і з винищувачами F-16, чи бачимо ми помітну різницю? Ми вважаємо, що жодна система озброєнь не може змінити ситуацію в цій битві. Йдеться про людські ресурси. І, на нашу думку, Україна повинна зробити більше, щоб зміцнити свої позиції з точки зору кількості сил, які вона має на лінії фронту. Йдеться про боєприпаси і про всі інші речі, які складають національну силу країни, її моральний дух, згуртованість, промислову базу», – додав він.
Президент Володимир Зеленський неодноразово заявляв, що не всі партнери оперативно передають Україні обіцяну зброю. В інтерв'ю Українському радіо він заявив, що Україна отримала половину від обіцяної допомоги США.
«Щодо допомоги. Безумовно, ми вдячні двопартійній підтримці. І демократи, і республіканці загалом проголосували 175 чи 177 мільярдів доларів США тієї чи іншої допомоги. Якби ви мене запитали, скільки ми з цього отримали — я б в деталі не пішов би, тільки сказав: половину ми не отримали. Це важливий елемент, коли говоримо, як і хто нам допомагає. Я до того, що Європа допомогла не менше», – розповів він.
Також Зеленський протягом тривалого часу закликав партнерів України зняти обмеження щодо далекобійності західною зброєю. Лише днями з’явилися повідомлення про дозвіл від Вашингтона бити західною зброєю вглиб Росії.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Мобілізаційний вік в Україні не знижуватимуть, будуть «мотиваційні» контракти – ЗеленськийВ Україні від 24 лютого 2022 року, дня повномасштабного вторгнення Росії, запроваджено воєнний стан. Тоді ж оголосили загальну мобілізацію. Відтоді Верховна Рада кожні три місяці продовжує строки дії воєнного стану і мобілізації. Законодавство України передбачає мобілізацію військовозобов’язаних віком від 25 до 60 років.