Від моменту запуску центрів рекрутингу станом на 9 грудня понад 29 тисяч громадян отримали консультації, а 6 617 кандидатів наразі проходять етап підбору позицій та оформлення, йдеться у повідомленні пресслужби Міністерства оборони.
Зазначається, що «найвищу активність» за кількістю звернень продемонстрували жителі Дніпропетровської області – понад 14% від загальної кількості за весь період функціонування центрів.
За даними Міноборони, регіональний розподіл активності виглядає так:
- Дніпропетровська область – 14,71%;
- Харківська область – 14,69%;
- Київ – 14,63%;
- Запорізька область – 12,48%;
- Львівська область – 11,65%.
У відомстві нагадали, що центри рекрутингу пропонують вакансії не лише у Збройних силах України, але й у Національній гвардії, Державній прикордонній службі та Службі безпеки.
Як зауважили у Міноборони, з понад 10 тисяч відкритих позицій найбільшим попит мають посади водіїв, операторів безпілотників, штабних працівників та медичного персоналу.
Окрім цього, у Міністерстві нагадали, що у центрах рекрутингу не роздають повістки, а консультації проводять цивільні співробітники з дотриманням конфіденційності.
Наразі в Україні працюють 44 центри рекрутингу, а також гаряча лінія для отримання консультацій.
Раніше народна депутатка Юлія Яцик заявила, що 12 листопада тимчасова слідча комісія Верховної Ради із захисту прав військовослужбовців, до якої вона входить, подала звіт, у якому пропонує розформувати територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, а замість них створити рекрутингові центри. За словами Яцик, завдяки розформуванню ТЦК можна укомплектувати «понад 10 повноцінних бригад».
Після цього речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін в ефірі «Суспільне Новини» заявив, що штат територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки «не аж такий великий, адже були озвучені доволі великі цифри». За його словами, в ТЦК 48 тисяч посад в штаті, але фактично там працює 36 тисяч людей, з яких майже 7 тисяч – цивільні. Зокрема, серед військових 18,5 тисяч – обмежено придатні та 3 тисячі жінок.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Особливі буряти» по 2 тисячі доларів. Що уміють солдати Північної Кореї і в чому їхня небезпека для ЗСУ