У Міноборони розповіли, від чого залежать терміни появи закону про демобілізацію

Речник Міноборони нагадав, що коли ухвалювали закон про посилення мобілізації, норма про демобілізацію зникла після звернення головнокомандувача ЗСУ

Міноборони України розробляє законопроєкт про демобілізацію, але його поява залежить від «низки факторів», розповів речник Міноборони Дмитро Лазуткін в етері Радіо Свобода (програма Свобода Live).

«Я не можу сказати термінів появи законопроєкту. Це залежить від низки факторів, не лише від роботи над законопроєктом. Це залежить і від ситуації на фронті, і від темпів мобілізації, і від взаємодії тих структур, які впливають на це», – сказав Лазуткін.

Він нагадав, що коли ухвалювали закон про посилення мобілізації, норма про демобілізацію зникла після звернення головнокомандувача ЗСУ, тому необхідна узгоджена позиція і Генштабу, і Міноборони.


На початку квітня Дмитро Лазуткін заявив, що є доручення від парламентського комітету розробити протягом 8 місяців новий закон, який буде стосуватися ротації та демобілізації.

Також, за словами Лазуткіна, станом на 17 липня свої дані оновили понад 4 мільйони 600 тисяч військовозобов’язних, серед них – понад 3,5 мільйони через застосунок «Резерв +».

«Ми усвідомлюємо, якби не було застосунку «Резерв +», то ці дані просто через ТЦК (без залучення ЦНАПу) були б оновлені протягом 9-10 місяців, тобто втиснути процес у 60 днів було б неможливо», – стверджує Дмитро Лазуткін.

Раніше заступниця міністра оборони України Катерина Черногоренко заявила, що у застосунку «Резерв+» зʼявилася спеціальна позначка щодо своєчасного оновлення даних.

18 травня набрав чинності закон про мобілізацію. Серед іншого, він передбачає, що всі військовозобов’язані, призовники та резервісти віком від 18 до 60 років мали б до 16 липня оновити свої дані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У Мінцифри пояснили, коли штрафи за несвоєчасне оновлення даних в ТЦК будуть приходити в «Дію»