Озвучена раніше цифра про мобілізацію 500 тисяч людей є загальною оцінкою, яка коригується залежно від розвитку подій на полі бою, ці показники «неможливо задовольнити одразу», йдеться в коментарі Міністерства оборони виданню Financial Times.
При цьому у міністерстві зазначили, що з міркувань безпеки не можуть коментувати точної кількості людей, необхідних для залучення до Сил оборони.
«400-500 тисяч є загальними оцінками, які коригуються, залежно від розвитку подій на театрі бойових дій, та які неможливо задовольнити одразу. Триває процес посилення збройних сил, зокрема, необхідний і для того, щоб мати можливість звільнити з війська тих, хто боронить державу з перших днів повномасштабного вторгнення», – йдеться у коментарі.
У Міноборони додали, що визначення кінцевого терміну служби є «вкрай важливим» – зараз Верховна Рада розглядає законопроєкт, яким запропоновано встановити такий термін на рівні 36 місяців.
Міністерство вважає, що зміни до закону про мобілізацію також дадуть можливість зрозуміти «мобілізаційний потенціал» в державі через вдосконалення процесу військового обліку, створення відповідних цифрових механізмів.
У грудні минулого року президент України Володимир Зеленський заявив, що українські військові на засіданні Ставки Верховного головнокомандувача повідомили про потребу мобілізувати до лав ЗСУ 450–500 тисяч людей.
7 лютого Верховна Рада схвалила у першому читанні урядовий законопроєкт про мобілізацію №10449.
Читайте також: Нардеп Івченко назвав головні деталі оновленого законопроєкту про мобілізацію
В Україні від 24 лютого 2022 року, дня повномасштабного вторгнення Росії, запроваджено воєнний стан. Тоді ж оголосили загальну мобілізацію. Відтоді Верховна Рада регулярно продовжує строки дії воєнного стану і мобілізації.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Людина буде займатися тим, що обрала» – засновник Lobby X про рекрутинг до ЗСУ