Влітку Канада розпочне передачу Україні 450 багатоцільових безпілотних літальних апаратів SkyRanger, повідомляє Міністерство оборони.
За даними відомства, на позачерговому засіданні керівної групи «коаліції дронів» Україна проінформувала партнерів «про ситуацію на полі бою та нагальні потреби для відбиття атак ворога». Було вирішено, що Канада влітку розпочне передачу 450 багатоцільових БпАК SkyRanger.
Водночас, за даними Міноборони, «Литва виділить 3 мільйони євро на виробництво FPV-дронів для України. Нідерланди підтвердили наміри контрактування партії дронів Heidrun RQ-35 на 200 мільйонів євро у співпраці з Данією та Німеччиною. Німеччина передасть розвідувальні дрони VECTOR 211».
«Ситуація на фронті змінюється щодня, ворог продовжує атакувати цивільні об’єкти, особливо енергетичну інфраструктуру. Ми потребуємо інструментів для асиметричної відповіді. Час для обговорення рішень спливає, нам це потрібно вже зараз», – заявила заступниця міністра оборони України Катерина Черногоренко.
Міністр оборони Латвії Андріс Спрудс закликав присутніх «щодня пам’ятати, що війна продовжується, тож час усім учасникам долучитися до підтримки ініціативи, яка набирає обертів й очікує на приєднання нових країн».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Мінфін: у березні Україна залучила 9 мільярдів доларів фінансової підтримки
Як зауважили в Міноборони, «Коаліція дронів» офіційно стартувала в межах роботи Контактної групи з питань оборони України. Співлідерами коаліції є Велика Британія і Латвія. Також до коаліції доєднались Данія, Естонія, Литва, Канада, Нідерланди, Німеччина та Швеція.
У середині лютого, за результатами засідання Ради Україна – НАТО, стало відомо, що група країн-членів НАТО, що обʼєдналася в «коаліцію дронів», поставить Україні мільйон безпілотників, а в Польщі буде створений новий Спільний навчальний та аналітичний центр НАТО, де будуть готувати і українські, і натівські війська.
Міжнародну коаліцію з постачання Україні безпілотних літальних апаратів очолили Велика Британія і Латвія.
6 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ про створення Сил безпілотних систем як окремого роду військ. Як зазначено в тексті указу, новий рід військ створений «із метою нарощування спроможностей Збройних сил України щодо використання безпілотних і роботизованих повітряних, морських і наземних систем».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Словаччина готова надавати Україні техніку для розмінування – МЗС