Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус запропонував частково повернути призов у німецьку армію – Бундесвер. Виступаючи в середу перед урядовим комітетом з оборони, він описав низку заходів для розширення оборонного потенціалу, передають західні медіа.
За пропозицією Пісторіуса, всі громадяни Німеччини чоловічої статі у 18 років зобов’язані будуть заповнювати опитувальники, що стосуються їхнього ставлення до армійської служби та вже наявної підготовки та навичок. Дівчата зможуть заповнювати анкети за бажанням.
З-поміж тих, хто позначить свою згоду служити, будуть відібрані найбільш перспективні кандидати. Їх запросять пройти військову підготовку протягом пів року. За бажанням термін служби може бути продовжений до 17 місяців.
Читайте також: У Польщі почалася щорічна військова кваліфікація. На комісію викличуть приблизно 230 тисяч осіб
Як зазначає видання Tagesschau, якщо пропозиція міністра буде прийнята, то за рік заповнюватимуть анкети близько 400 тисяч потенційних новобранців, з них до 40 тисяч поповнять ряди Бундесверу.
Міністр оборони описав свою ініціативу як «вибіркову військову службу», розроблену для того, щоб військові могли призивати лише «найбільш придатних і вмотивованих» для навчання, цитує dpa.
Мета запропонованих міністром нововведень – збільшити кількість резервістів, тобто людей, які пройшли армійську підготовку і можуть насамперед бути призвані в разі мобілізації. Також він пропонує регулярно проводити для резервістів військові збори.
Зараз у Бундесвері служать 180 тисяч солдатів та офіцерів, а також у ФРН 60 тисяч резервістів. Міністерство оборони заявило, що хоче збільшити кількість резервістів ще на 200 тисяч, що дозволило б у разі війни відправити на фронт близько 460 тисяч військовослужбовців.
Обов’язкову строкову службу в армії ФРН скасували в 2011 році. Борис Пісторіус раніше розцінював відмову від призову як помилку.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Міноборони Фінляндії пропонує залучити резервістів до охорони кордону