Міністр культури, молоді та спорту й інформаційної політики Володимир Бородянський повідомив Радіо Свобода, чому пропонує ввести в законодавство термін «дезінформація» і чи загрожує це журналістам.
«Ми маємо захищати свою державу та її інформаційний простір. Ми можемо і маємо формувати в світовому контексті нові правові моделі, які дозволяють ефективно відповідати на виклики гібридної війни. Елементами таких дій стане введення в законодавче поле поняття та критеріїв «дезінформації», – твердить міністр.
Він вважає, що пропоновані міністерством законодавчі новели журналістам не загрожують.
«Це передбачає надання додаткових державних гарантій працівникам медіа, аби унеможливити будь-яку форму тиску на них. Це стосується не тільки фізичного захисту журналістів, але й захисту від фінансової, юридичної, психологічної та будь-якої форми тиску», – написав Бородянський у коментарі Радіо Свобода.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Бородянський і Ткаченко прокоментували критику медіаспільнотою їхніх «інформаційних» законодавчих ініціатив
15 листопада міністр культури, молоді та спорту України Володимир Бородянський і перший заступник міністра Анатолій Максимчук представили концепцію захисту інформаційного простору від дезінформації, розроблену міністерством, яку вони планують втілити в окремому законопроєкті.
Концепція передбачає, зокрема, кримінальну відповідальність за «умисне, систематичне поширення дезінформації».
13 листопада голова парламентського Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко, представив іншу, розроблену народними депутатами концепцію «Закону про медіа», наголосивши, що це ще не проєкт закону, а тези, які виносяться на обговорення.
9 листопада 2019 року президент України Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів розробити до 31 грудня 2019 року «положення щодо вимог та стандартів новин, механізмів запобігання розповсюдженню недостовірної, викривленої інформації».
Докладніше про цю тему читайте тут.