Послаблення умов вантажних перевезень із Туреччиною триватимуть «щонайменше до завершення війни» – про це заявило Міністерство інфраструктури 29 лютого.
За повідомленням, команда відомства провела засідання змішаної комісії з перевезень з міністерством транспорту та інфраструктури Туреччини.
«Результат роботи – продовження лібералізації вантажних перевезень. «Транспортний безвіз», або ж лібералізація вантажних перевезень з Туреччиною, включає двосторонні вантажні перевезення та перевезення транзитом», – йдеться в повідомленні.
Читайте також: Після переговорів у Варшаві очільниця Єврокомісії заявила, що слід «зосередитися на відновленні експортного потенціалу України»
Міністр Олександр Кубраков назвав продовження лібералізації прикладом ухвалення рішень на основі цифр та реальних показників щодо позитивного впливу на ринок двосторонніх перевезень:
«З усього експорту, що ми поставляємо до Туреччини, близько 15% – автомобільним транспортом. Турецькі компанії імпортують до нас саме автомобільним транспортом майже 60% з усього обсягу товарів».
Турецьке відомство наразі публічно не коментувало досягнення домовленості.
Читайте також: Кубраков: Київ не веде з Варшавою переговори про закриття кордонів
Послаблений режим передбачає, що для вантажних і транзитних перевезень між країнами не потрібно дозволів, пояснює міністерство. Домовленості включають бездозвільний проїзд для порожнього вʼїзду вантажівок. Наразі лібералізація вантажних перевезень діє до 35 країн, включно з країнами Європейського союзу.
Україна і Європейський союз підписали Угоду про вантажні перевезення автомобільним транспортом 29 червня 2022 року. Її початковий термін дії складав один рік з можливістю продовження. Згодом дію угоди продовжили до кінця червня 2024 року. Водночас днями президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн повідомила, що угоду можуть оновити, враховуючи побоювання протестувальників у Польщі.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Київ закликав Польщу «знайти, знешкодити і покарати» винних у пошкодженні українського зерна