Москва наразі не готова коментувати рішення суду в Нідерландах, який визнав громадян Росії Ігоря Гіркіна, Сергія Дубінського та громадянина України Леоніда Харченка винними у катастрофі MH17 та загибелі 298 людей.
«Зараз я можу сказати, що ми будемо вивчати це рішення, тому що в усіх цих питаннях кожен нюанс має значення. Після вивчення нормативно-правового документа ми, можливо, тоді будемо готові його коментувати», – сказав представник Міністерства закордонних справ Росії Іван Нечаєв.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Суд у справі MH17: Гіркін, Дубінський і Харченко винні, вони заочно отримали довічне увʼязнення. Пулатова виправдалиСуд у Нідерландах 17 листопада визначив, що Гіркін, Дубінський і Харченко отримали довічні терміни увʼязнення заочно. Також вони мають відшкодувати родичам загиблих 16 мільйонів євро.
Раніше суд визначив, що літак «Боїнг-777», що виконував рейс MH17, у липні 2014 року був збитий ракетою російського виробництва, випущеною з поля на сході України.
«Суд вважає, що MH17 був збитий в результаті обстрілу ракети «БУК» з поля ферми поблизу Первомайська, у результаті чого загинули 283 пасажири та 15 членів екіпажу», – сказав головуючий суддя Хендрік Стінхейс.
Як повідомляє агенція Reuters, суд також заявив, що Росія мала контроль над сепаратистськими силами на сході України в той час, коли літак було збито.
«З половини травня 2014 року Росія здійснювала так званий загальний контроль над Донецькою народною республікою», – сказав головуючий суддя, маючи на увазі регіон, де 17 липня 2014 року був зафіксований пасажирський рейс.
Судовий розгляд справи, що почався 9 березня 2020 року, завершився в червні цього року.
Літак «Боїнг-777» авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс MH17 із нідерландського Амстердаму в малайзійський Куала-Лумпур, був збитий над зоною російської гібридної агресії на сході України 17 липня 2014 року. Загинули 298 людей – усі, хто був на борту. За згодою України, на території якої сталася трагедія, міжнародне розслідування – і технічне, і кримінальне – очолили Нідерланди, громадян яких було найбільше серед загиблих.
Ці розслідування встановили, зокрема, що літак був збитий ракетою з зенітно-ракетного комплексу «Бук», що належить 53-й зенітній ракетній бригаді Збройних сил Росії, яка базується під Курськом, і напередодні трагедії був перевезений до окупованої частини Донбасу через непідконтрольну Києву ділянку кордону з Росією, а найближчої ночі після збиття літака повернутий назад до Росії.
Прокуратура вимагала довічного ув'язнення за звинуваченнями у вбивстві та спричиненні авіакатастрофи.
Росія категорично заперечує причетність до катастрофи «Боїнга», на борту якого загинули переважно громадяни Нідерландів.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «РФ продовжує вбивати мирних громадян і брехати» – СБУ у річницю катастрофи MH17