ОГП: екскерівника Київського метрополітену підозрюють у службовій недбалості, його розшукують

В Офісі генпрокурора зазначають, що вживаються заходи для встановлення місця перебування підозрюваного.

Екскерівнику комунального підприємства «Київський метрополітен» повідомили про підозру за фактом неналежного виконання службових обов’язків, повідомляє у телеграмі пресслужба Офісу генпрокурора.

Підозра стосується підтоплення тунелів між станціями «Деміївська» та «Либідська»

Наразі вживаються заходи для встановлення місця перебування підозрюваного.

В ОГП не уточнюють прізвища підозрюваного, але, ймовірно, йдеться про Віктора Брагінського, який у березні цього року після журналістського розслідування написав заяву про звільнення з посади начальника КП «Київський метрополітен».

За даними слідства, підозрюваний не проводив оцінку ризиків виникнення надзвичайних ситуацій на об’єктах КП «Київський метрополітен», не вживав заходи щодо забезпечення довгострокової служби штучних споруд та запобігання появі їхніх несправностей. Також він не призначав комісію для проведення спеціальних оглядів, обстежень та спостережень за дефектними, ослабленими конструкціями та спорудами станцій Оболонсько-Теремківської лінії Київського метрополітену.

В Офісі генпрокурора зазначають, що наслідком невиконання цих обов’язків стало поступове руйнування окремих елементів тунелів, це призвело до потрапляння води до тунелю на перегоні між станціями метро «Деміївська» – «Либідська», появи тріщин у стінах та сталактитів, вимивання і порушення цілісності гідроізоляції тунелю метро протягом тривалого часу. Зрештою рух поїздів призупинили.

За результатами проведених експертиз встановлено, що експлуатація тунелю метро між станціями «Деміївська» та «Либідська» є неналежною та не відповідає будівельним нормам і правилам.

Внаслідок службової недбалості підозрюваного з грудня 2023 року до березня 2024 року міському бюджету завдано понад 138,5 млн грн збитків. КП «Київський метрополітен» через закриття станцій метро недоотримав доходи у сумі майже 26 млн грн, додають в ОГП.

Читайте також: КМДА розкритикувала домашній арешт очільника метрополітену

8 грудня минулого року в Київській міській держадміністрації повідомили про зупинення руху поїздів метро на ділянці між станціями «Теремки» – «Деміївська»: загалом це шість станцій. Влада пояснила, що через «нерівномірні процеси розущільнення, віброповзучості навколоґрунтового масиву і навантаження на тунельну оправу з’явився ризик втрати стійкості тунельних споруд».

Тоді повідомлялося, що роботу цієї ділянки зупинили орієнтовно на шість місяців. Рух на цій ділянці відновили лише у вересні цього року.

Тунелі між станціями «Деміївською» і «Либідською» споруджувалися в поймі річки Либідь у 2008-2010 роках. Станцію «Деміївська», будівництво якої розпочали у 2005 році, відкрили у грудні 2010 року, «Теремки» – у листопаді 2013 року.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Кличко заявив, що прокуратура «маніпулює заявами» щодо причин аварії у київському метро