Канцлер Німеччини Анґела Меркель і президент Росії Володимир Путін провели 21 липня телефонну розмову, під час якої обговорили, зокрема, добудову газопроводу «Північний потік-2».
«У розмові йшлося про втілення мінських домовленостей про мирне вирішення конфлікту на сході України. Також темою розмови були енергетичні питання, такі, як транзит газу через Україну і газопровід «Північний потік-2», – ідеться в повідомленні офісу Меркель про цю розмову.
Сайт російського президента вказав, що «лідери задоволенні наближенням до завершення будівництва газопроводу «Північний потік-2».
«Президент Росії наголосив на послідовній прихильності німецької сторони реалізації цього проєкту, який має винятково комерційний характер і спрямований на зміцнення енергобезпеки Німеччини та Євросоюзу. Анґела Меркель поінформувала про підсумки обговорення ситуації навколо газопроводу під час недавніх переговорів із президентом США Джозефом Байденом у Вашингтоні», – інформує сайт Кремля.
Також він вказує, що «як окремої теми» президент Росії і канцлер ФРН торкнулися «можливості продовження угоди між «Газпромом» і «Нафтогазом України» про транспортування газу через українську територію і після 2024 року».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: США та Німеччина домовилися щодо «Північного потоку-2». В угоді згадують УкраїнуРаніше 21 липня зі США надійшли повідомлення, що Вашингтон і Берлін домовилися про умови завершення проєкту газопроводу «Північний потік-2». Про деякі з них розповіла заступниця держсекретаря США Вікторія Нуланд.
За її словами, США і Німеччина домагатимуться продовження договору про транзит російського газу через Україну на 10 років. Термін чинної угоди закінчується в 2024 році.
Нуланд зазначила, що США і Німеччина прагнутимуть знизити економічну залежність України від транзиту і постачання російського газу. Крім того, німецька влада домагатиметься санкцій щодо Москви, якщо Росія використовуватиме енергоресурси для тиску на інші країни.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Проєкт угоди щодо Nord Stream 2 між Німеччиною та США має пункт про можливі санкції проти Росії – BloombergЗа словами речника Держдепартаменту США Неда Прайса, «німці висунули корисні пропозиції, і ми змогли досягти прогресу в кроках для досягнення цієї спільної мети, ця спільна мета полягала в тому, щоб Росія не могла використовувати енергію як зброю».
В адміністрації США і раніше заявляли, що газопровід Nord Stream 2 не має стати новою зброєю чи інструментом впливу для Кремля.