Загострення ситуації у Сирії матиме певну користь для України, розповів проєкту Радіо Свобода «Свобода.Ранок» народний депутат від фракції «Слуга народу», голова парламентського Комітету з питань зовнішньої політики Олександр Мережко. Він очікує, що підтримка режиму сирійського президента Башара Асада вимагатиме від Росії перекидання сил з українського фронту.
«Я сподіваюся, що Путін, рятуючи диктатора Асада, буде змушений перекидати певні сили і відволікати ресурси, в тому числі воєнні ресурси від фронту проти України. І це може в певному сенсі полегшити нашу ситуацію, той натиск, який зараз чинить Путін на наші війська, на нашу армію», – сказав депутат.
Загалом Мережко вважає, що послаблення позиції Башара Асада на Близькому Сході призведе і до послаблення позиції Путіна у світі. Важливим також, на думку Мережка, є те, що Туреччина у цій ситуації не зайняла позицію Кремля.
Щодо офіційної позиції Києва з приводу цих подій на Близькому Сході, то наразі робити якісь заяви немає сенсу, каже народний депутат. Україна тут займає позицію спостерігача.
«Я вважаю, що нам треба спостерігати за цією ситуацією доволі уважно. Не втручатися, тобто дотримуватись принципів міжнародного права, що ми і робимо. І дивитись, як розвиватимуться події», – наголосив він.
Раніше в ISW висловили сумнів, що РФ зможе надати обіцяну військову допомогу армії Сирії. Аналітики нагадали, що у 2022 році Росія вивезла з Сирії зенітно-ракетні комплекси С-300 для використання їх в Україні. Того ж року Кремль вивів російських солдатів та бойовиків ПВК «Вагнера» із Сирії.
30 листопада російські військові літаки приєдналися до сирійських ВПС для бомбардування позицій повстанців у північно-західному місті Алеппо у Сирії, повідомляє агенція Reuters із посиланням на два сирійських військових джерела.
Наступ повстанців розпочався 27 листопада. 30 листопада сирійські військові підтвердили, що повстанці увійшли в Алеппо.
У 2019 році Росія, Туреччина та Іран підписали угоду про заморожування конфлікту у Сирії на поточних позиціях. У конфлікті брали участь уряд президента Башара аль-Асада, підтримуваний Росією та Іраном проти сирійсько-курдських повстанців, яких підтримували США, а Туреччина надавала допомогу окремим повстанським групам. Американські військові все ще мають певну кількість військ в утримуваних курдами районах Сирії.
Бойові дії відбуваються на тлі побоювань ширшої війни на Близькому Сході.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Загострення у Сирії. У Росії проблеми? До чого тут ГУР ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Сирійські військові розпочали контратаки, намагаючись зупинити раптовий наступ повстанців ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: В ISW висловили сумнів, що Росія зможе надати більшу військову допомогу армії Сирії