Колишнього командира батальйону «Айдар», ексдепутата Сергія Мельничука, затриманого у Греції за запитом Росії, звільнили. Цю інформацію Радіо Свобода підтвердив у коментарі директор Департаменту консульської служби МЗС України Сергій Погорельцев.
«Сергія Мельничука звільнили за тим алгоритмом, який ми з самого початку опрацьовували, передали матеріали по Інтерполу і все було зроблено якісно, своєчасно, це результат роботи органів виконавчої влади всіх причетних і координуюча роль – Міністерства закордонних справ, звичайно», – сказав Погорельцев.
Сергій Погорельцев додав, що заявку від Росії стосовно Мельничука Інтерпол скасував.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Ексдепутат і колишній комбат «Айдару» Мельничук повідомив про своє затримання за кордономНапередодні міністр внутрішніх справ Арсен Аваков назвав арешт Сергія Мельничука у Греції провокацією правоохоронних органів Росії і заявив, що українська сторона проситиме Інтерпол виробити «дієвий механізм блокування зловживання РФ своїми правами як держави-члена організації».
Російська сторона поки офіційно не коментувала ситуацію.
1 березня у фейсбуці Сергій Мельничук повідомив, що його затримали під час переїзду з Болгарії в Грецію, як він стверджує, через подану в Інтерпол Росією заявку. 48-річний Мельничук зазначив, що з ним була вагітна дружина і малолітній син, а причини затримання він не знає. У МЗС заявили, що до Мельничука виїхав консул України в Салоніках, а дружина Мельничука разом з малолітньою дитиною розміщені у готелі.
Навесні 2014 року Сергій Мельничук очолив 24-й батальйон територіальної оборони Луганської області «Айдар», а вже у жовтні того ж року став народним депутатом від Радикальної партії Олега Ляшка. Пізніше його виключили з партії – правоохоронці висували Мельничуку і ще кільком айдарівцям участь у розбійних нападах, викраденні людей, заволодінні транспортним засобом і застосуванні насильства до співробітників правоохоронного органу. Зокрема, тодішня Генпрокуратура підозрювала Сергія Мельничука в залученні бійців «Айдару» до викрадення директора підприємства «Укрспирт» Михайла Лабутіна. Мельничук тоді заперечив причетність до цього.
У червні 2015 року Верховна Рада дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності Мельничука. 11 червня суд обрав як запобіжний захід для нього – заставу на суму у 300 мінімальних зарплат, що складала понад 365 тисяч гривень. Ця застава була за нього внесена.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Інтерпол виключив мене з червоного списку» – Мазур після повернення до України