Депутат Маслов пояснив, чому в суді не розглядають справу про ймовірне фінансування тероризму Медведчуком

13 травня Печерський районний суд Києва відправив Медведчука під цілодобовий домашній арешт до 9 липня

Провадження, яке стосуються ймовірного фінансування тероризму народним депутатом Віктором Медведчуком, перебуває на стадії досудового розслідування. Про це заявив народний депутат із фракції «Слуга народу» Денис Маслов в ефірі програми Радіо Свобода Свобода Live.

«На сьогодні досудове розслідування справ не завершилося, не настав той момент, коли можна офіційно у формалізованому порядку скласти і вручити повідомлення про підозру. Цьому має передувати досить серйозний комплекс процесуальних заходів, для того, щоб у встановленому порядку зібрати докази у справі», – сказав Маслов.

За його словами, це необхідно для того, щоб при розгляді таких проваджень по суті, вони закінчувалися справедливими вироками і не розвалювалися через формальні причини.

«Підтверджено і очільником Служби безпеки України, і головою Ради національної безпеки і оборони України, що справа за відповідною статтею за фінансування тероризму є, і вона розслідується в досудовому порядку», – додав депутат.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Путін про Медведчука: «схоже, всіх, хто працює з Росією, притягуватимуть до відповідальності»

11 травня на тлі проведення обшуків у депутата Віктора Медведчука генпрокурорка Ірина Венедіктова повідомила, що підписала підозри двом депутатам – Віктору Медведчуку і його соратнику Тарасу Козаку. Їм інкримінують «державну зраду» і «готування до розграбування національних цінностей на окупованій території».

Голова Служби безпеки України Іван Баканов повідомив, що Козак нині перебуває в Росії. За словами Медведчука, Козак перебуває на лікуванні в Білорусі.

12 травня Медведчук прийшов до Офісу генерального прокурора і заявив, що ознайомився з підозрою. Пізніше адвокат Медведчука повідомив, що підозра вручена за статтями 111 і 438 ККУ (держзрада і порушення звичаїв війни).

13 травня Печерський районний суд Києва відправив Медведчука під цілодобовий домашній арешт до 9 липня. Прокурори просили взяти політика під варту до 10 липня з альтернативою внесення застави у 300 мільйонів 930 тисяч гривень.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Будуть ще мінуси»: Зеленський про олігархів та санкції проти Медведчука

Офіційно інкриміновані Вікторові Медведчуку факти були вперше оприлюднені у журналістському розслідуванні «Схем» (спільний проєкт Радіо Свобода і «UA:Перший») у жовтні 2018 року.

19 лютого РНБО запровадила санкції проти Віктора Медведчука, які ввів у дію указом президент Володимир Зеленський. Раніше також санкції запровадили проти колеги Медведчука по фракції Тараса Козака і телеканалів «112», ZIK та NewsOne, які йому належать. У партії ОПЗЖ назвали санкції «репресіями» і «знищенням демократії».

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Кремль про Медведчука: сподіваємося, мова не йде про політичне «полювання на відьом»