Працівники Державного бюро розслідувань 27 квітня проводять обшуки на 21 об’єкті, які є у власності родичів народних депутатів Віктора Медвечука і Тараса Козака.
Це приватні будинки, квартири, нежитлові приміщення, які перебувають у власності родичів Медведчука і Козака. Зокрема, ДБР провело обшуки на двох підприємствах, а це кар’єри з видобутку піску у Львівській області у селі Родатичі та Великополе, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.
Кримінальне провадження відкрили 25 березня цього року за підозрою у зловживанні владою, службовим становищем та порушенні правил охорони або використання надр. Слідчі ДБР підозрюють, що протягом років незаконно здійснювався видобуток надр.
Два роки тому у Львівській області було відкрите кримінальне провадження у зв’язку з будівництвом дороги у лісі приватним підприємством «Керамбуд», кінцевими беніфіціарними власниками якого є брати народних депутатів Віктора Медведчука і Тараса Козака ‒ Сергій і Богдан.
«Метою слідства є встановити, чи відбувалося фінансування завдяки діяльності цих підприємств збройної агресії Росії проти України, і це має встановити слідство. Слідству відомо, що реальними власниками цих підприємств є саме народні депутати Віктор Медведчук і Тараса Козак. Кримінальні провадження порушені за фактом перевищення службових повноважень або влади, а також незаконне використання надр», ‒ повідомила речниця ДБР у Львівській області Тетяна Муравель.
В одній із квартир, яка належить цивільній дружині Тараса Козака ‒ Наталії Лавренюк, виявлено понад 100 тисяч доларів, євро, російські рублі, носії інформації, банківські картки, установчі документи підприємств.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Керівник НАЗК: наразі конфіскувати майно у Медведчука не дозволяє законПрацівники ДБР обшукали офіси підприємств «Керамбуд», «Бетонбуд», «Озеро», «Галицьке перехрестя» та інші.
«Це питання пошуку наявності російського капіталу на території області. На даний момент вся інформація готується і відправляється на РНБО для ухвалення рішення», ‒ прокоментував ситуацію щодо обшуків голова Львівської військової адміністрації Максим Козицький.
16 квітня суд обрав Медведчуку запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення застави. У суді нагадали, що 10 січня Медведчука відправили під домашній арешт з забороною залишати своє житло, проте 26 лютого його за адресою проживання не було.
2 березня Медведчука оголосили у державний, міждержавний та міжнародний розшук.
Тарас Козак виїхав з України ще торік. На момент вильоту щодо нього, трьох його телеканалів, а також літака, яким він користувався, були накладені санкції РНБО. Відтоді Козак в Україну не повертався.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Венедіктова заявила про завершення слідства у справі Медведчука і Козака