У Дарницькому районному суді Києва 16 жовтня відбувається останнє засідання щодо позову народного депутата від «Опозиційної платформи – За життя» Віктора Медведчука проти журналіста й історика Вахтанга Кіпіані та видавництва Vivat про заборону видання і поширення книги «Справа Василя Стуса».
Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, під судом декілька десятків активістів проводять акцію «Захистимо Стуса! Медведчука – під трибунал!».
Під судом пройшло декілька перформансів. Спочатку активісти «провели судове засідання» над Медведчуком, де визнали його винним у злочинах проти України.
Потім вони «розстріляли» фото Медведчука з маркера для пейнтболу.
Також активісти організували показ фільму про Стуса «Заборонений».
Судове засідання ще триває.
У вересні 2019 року Віктор Медведчук заявив, що просить суд заборонити книжку журналіста й історика Вахтанга Кіпіані про «Справа Василя Стуса», бо та містить «висловлювання, які не відповідають дійсності». Сам журналіст назвав позов тиском на свободу слова.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Судовий позов. Історик Вахтанг Кіпіані про Стуса і МедведчукаТепер суд має вирішити, чи справді у 9 епізодах книги Кіпіані дозволив собі висловлювання, які не відповідають дійсності і принижують честь і гідність політика. У цих епізодах автор розповідає про Медведчука як адвоката поета Василя Стуса в судовому процесі 1980 року.
У видавництві Vivat, яке видало книжку, прогнозують, що Дарницький районний суд Києва таки може винести рішення на користь Медведчука і заборонити розповсюдження книжки «Справа Василя Стуса» та поширення будь-якої інформації про неї у ЗМІ та інтернеті.
Книга Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» вийшла друком у травні 2019 року.
У ній зібрані ключові документи з колишнього архіву КДБ, які пояснюють, як і за що насправді судили українського дисидента. За словами Кіпіані, ця книжка не лише проливає світло на кримінальну справу, а й дає зрозуміти, якою Василь Стус був людиною.
Віктор Медведчук був державним захисником українського поета Василя Стуса. Його часто звинувачують у порушенні адвокатської етики під час цього процесу. Сам він своєї провини не визнає.