Жителі Маріуполя з ранку 1 березня перебувають в інформаційному вакуумі, люди від учора не отримують від місцевої влади ніякої інформації по тому, що відбувається в місті, сайт міськради не оновлювався пів дня, повідомляє кореспондентка проєкту «Новини Приазов’я» (Радіо Свобода).
За її даними, деякі райони міста вже кілька діб – без електроенергії, теплопостачання і зв’язку. Навколишні села взагалі ізольовані.
«Ситуація – складна. Повний брак інформації, невідомо, що з людьми на Східному та в Лівобережному районі, які постраждали та не евакуювалися. З провізією складнощі навіть у центрі міста», – повідомила кореспондентка.
Магазини практично пусті, хліб завозять по фіксованій ціні – по 10 грн, видають по дві буханки на людину.
Питної бутильованої води, яку переважно використовують жителі, в магазинах немає.
Сміття в деяких районах не вивозиться.
Як повідомляє кореспондентка, вибухи чути регулярно, по місту всюди стоять українські танки, що вказує на те, що лінія оборони змістилися. Також помічена евакуація з місцевого дитячого притулку «Добрий Самарянин».
Весь день у Маріуполі чути постріли.
У Маріуполі ввечері 28 лютого продовжувалися обстріли, близько 21:30 в деяких районах міста зникла електрика, інтернет-зв’язок та газопостачання. У місцевій теробороні не виключають, що війська РФ цими днями почнуть «глушити зв’язок, інтернет та телебачення в прифронтовій зоні».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Бердянськ залишається в окупації, незважаючи на мирні протести містянВ Україні введено воєнний стан після нового вторгнення Росії. О 5-й ранку 24 лютого президент Росії Володимир Путін заявив про початок спецоперації на Донбасі після звернення про військову допомогу з боку угруповань «ДНР»/«ЛНР», які він перед тим «визнав».
Президент Володимир Зеленський підписав указ про загальну мобілізацію. Країни Заходу почали застосовувати нові санкції проти Росії через її напад на Україну.
Попри пряме вторгнення, Кремль заперечує наміри окупації України і заявляє, що метою вторгнення є «демілітаризація і денацифікація України».
У Міністерстві оборони Росії неодноразово заперечували дані української сторони про збиті російські літаки, розбомблену бронетехніку і заявляли, що не обстрілюють українські міста. Спочатку там також заперечували загибель російських військових. Але 27 лютого офіційний представник Міноборони РФ Ігор Конашенков вперше визнав, що серед російських військовослужбовців в Україні є загиблі і поранені. При цьому він не уточнив їх числа.
В Офісі президента України повідомили, що українська і російська делегації, які зустрілися 28 лютого в районі українсько-білоруського кордону, провели перший раунд переговорів «із метою знаходження точок дотику для якнайшвидшого припинення вогню і бойових дій».
Антикризовий радник голови Офісу президента Михайло Подоляк, який є одним з учасників цієї зустрічі, повідомив, що переговори української і російської делегацій були важкими: «Щоправда, вже без будь-яких обов’язкових ультиматумів. Російська сторона, на жаль, все ще вкрай необ’єктивно дивиться на запущені нею руйнівні процеси».