Міністр юстиції Денис Малюська 18 червня назвав «фейком» перелік адміністривних послуг, які нібито не надаватимуться без військово-облікових послуг.
Таким чином він прокоментував повідомлення, які поширюються в соціальних мережах.
«У тг (Телеграм) каналах з посиланням на мене розганяють фейк з переліком конкретних послуг, які нібито будуть неможливі без військово-облікового документа (включно з послугами нотаріусів або драцс-ів). Це класичний фейк і іпсо», – заявив Малюська.
Він зауважив, що надання деяких послуг дійсно вже обмежене, а деякі планують обмежувати в майбутньому, але «точно не за списками, опублікованими і придуманими тг-каналами».
Міністр закликав слідкувати на нормативно-правовими актами, які регулюють надання адмінпослуг.
Читайте також: Кабмін продовжив на три місяці відстрочки від мобілізації
Раніше в Телеграм-каналах поширилися повідомлення, за якими для надання низки послуг (реєстрації прав на майно, актів цивільного стану, шлюбу, нотаріальних послуг) знадобляться військово-облікові документи.
Верховна Рада 11 квітня ухвалила закон про вдосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби. Це рішення підтримали 283 народні депутати – переважно із владної партії «Слуга народу» та союзних їй фракцій і груп. Із остаточного варіанту документа зникло положення про умови демобілізації військових. 16 квітня закон підписав президент України Володимир Зеленський.
Документ, серед іншого, передбачає, що чоловіки у віці 18-60 років зобов’язані протягом 60 днів оновити свої облікові дані у військкоматі, центрі надання адмінпослуг (ЦНАП) або в електронному кабінеті призовника. Також військовозобов’язані на час дії воєнного стану повинні постійно мати при собі військово-обліковий документ та пред’являти їх на вимогу поліції чи працівників ТЦК.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У перетині кордону щодня відмовляють близько 250 українським чоловікам – ДПСУ