Президент Франції Емманюель Макрон має стратегічну мету – не дати Росії перемогти у війні, тому він досі не виключає можливості введення військ в Україну. Про це політик розповів в інтерв’ю виданню The Economist, оприлюдненому 2 травня.
«Якщо Росія переможе в Україні, в Європі не буде безпеки. Хто може робити вигляд, що Росія на цьому зупиниться? Якою буде безпека для інших сусідніх країн – Молдови, Румунії, Польщі, Литви та інших?», – сказав президент Франції.
Макрон зауважив, що Франція відправила свої війська на допомогу африканським країнам в Сахелі, коли їхні лідери попросили про це, тому готовий розглянути відповідне рішення щодо України, якщо буде запит.
«Якби росіяни прорвали лінію фронту, якби був запит від України – чого сьогодні немає – ми б законно мали б поставити собі це питання. Тому я думаю, що виключати це апріорі означає не засвоїти уроки останніх двох років», – пояснив політик.
Читайте також: Bloomberg: заяви Макрона щодо можливості відправки військ в Україну розлютили чиновників CША
Раніше Макрон застерігав західні держави від прояву будь-яких ознак слабкості щодо Росії, повторивши свою позицію про те, що не можна виключати введення західних військ в Україну. В інтерв’ю французькому телебаченню Макрон зауважив, що направлення сухопутних сил зараз не стоїть на порядку денному, але Європа повинна залишити «всі варіанти» відкритими на випадок поширення війни.
Позиція Макрона щодо можливості направлення військ в Україну посилила напругу серед лідерів європейських країн. Раніше канцлер Німеччини Олаф Шольц категорично заперечував будь-які дії, які можуть безпосередньо залучити Німеччину до війни в Україні.
Представники ще кількох європейських країн й альянсу НАТО заперечили плани надіслати війська в Україну на допомогу українським силам у їхньому опорі російській агресії.
У Москві заявили, що прямий конфлікт між НАТО і Росією стане невідворотним, якщо військові альянсу зʼявляться на території України.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: WSJ: Макрон зустрічався із Байденом і Шольцом, щоб змінити стратегію Заходу щодо війни в Україні