Литва запроваджує строкову військову службу для випускників шкіл

Люди, які не підпадають під обов’язковий призов, у віці від 18 до 39 років, можуть долучатися до армії добровільно (фото ілюстраційне)

Сейм Литви ухвалив закон про запровадження обов’язкової військової служби для юнаків, які закінчують школу – про це він повідомив 13 червня.

За законопроєкт проголосували 85 членів парламенту, троє висловилися проти, 14 – утрималися.

Зміни до закону про військовий обов’язок внесли «для забезпечення належної національної оборони», йдеться в пресрелізі Сейму. Згідно з ними, юнаки від 18 до 22 років повинні будуть проходити медогляд і військову службу одразу після школи.

Також люди, які не підпадають під обов’язковий призов, у віці від 18 до 39 років, можуть долучатися до армії добровільно.

Читайте також: Міністр оборони Німеччини пропонує частково відновити призов до німецької армії

Згідно з новим законодавством, по досягненню 17 років молоді люди мають зв’язатися з органами Національної системи оборони та надати свої дані. У разі визнання придатними за результатами медичного огляду їх призиватимуть на службу по досягненню 18 років. Вона триватиме дев’ять місяців, хоча у Сеймі припускають, що термін може бути скорочений до шести.

Отримавши повістку, випускники не зможуть вступити до вищих навчальних закладів до проходження військової служби.

Напередодні міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус запропонував частково повернути заклик у німецьку армію. За його пропозицією, всі громадяни Німеччини чоловічої статі у 18 років зобов’язані будуть заповнювати опитувальники, що стосуються їхнього ставлення до армійської служби та вже наявної підготовки та навичок.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Відкрию фінансування з Європейського фонду миру» – Боррель про навчання українських військових