Литва витратить 15 млн євро на модернізацію систем спостереження за кордоном з Росією

Литва планує витратити 15 млн євро на модернізацію електронних систем спостереження за кордоном на чотирьох прикордонних станціях із Росією (фото архівне)

Литва планує витратити 15 млн євро на модернізацію електронних систем спостереження за кордоном на чотирьох прикордонних станціях із Росією, йдеться у повідомленні Міністерства внутрішніх справ.

Як зазначили у відомстві, Єврокомісія, оцінивши заявки, подані країнами-членами, виділила країні 15,4 млн євро у рамках підтримки на модернізацію електронних систем спостереження за кордоном.

Системи будуть модернізовані на:

  • прикордонній станції Рокишкіс (ділянка протяжністю 22,4 км); прикордонній станції Віштинець (34,4 км);
  • прикордонній станції Вієшвіле (30,6 км);
  • прикордонній станції Плашкяй (25,9 км).

Державна прикордонна служба Литви планує розпочати модернізацію у 2025 році й завершити її у 2027-му.

У МВС зазначили, що у своїй заявці до Європейської комісії Литва також «просила гроші для дев’яти інших прикордонних станцій, але фінансування на модернізацію систем не було отримано».

Зазначається, що «Єврокомісія включила ці заявки в резервний список проєктів в рамках програми посилення можливостей прикордонного нагляду на кордонах з Росією і Білоруссю, на які ЄК планує виділити фінансування, коли з'являться додаткові кошти ЄС».

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Країни JEF спільно нададуть Україні допомогу на 12 млрд євро в 2025 році

Загалом у грудні Єврокомісія виділила 170 млн євро шістьом країнам-членам ЄС на посилення прикордонного нагляду на кордонах з Росією та Білоруссю. Мета полягає у тому, щоб «допомогти їм боротися з потоком нелегальних мігрантів».

Раніше, 11 грудня, стало відомо, що Фінляндія, Литва, Латвія, Естонія, Польща та Норвегія отримають від Європейського союзу 170 мільйонів євро на захист кордону з Росією та Білоруссю.

На початку 2023 року Фінляндія розпочала будівництво загороджувальних споруд вздовж кордону з Росією, побоюючись, що російська сторона може сприяти проникненню через кордон мігрантів із третіх країн. Аналогічна міграційна криза вже мала місце у 2021 році, коли тисячі мігрантів з країн Африки та Близького Сходу намагалися з території Білорусі потрапити до Польщі та далі – до інших країн Євросоюзу.

Також у Польщі реалізують проєкт під назвою «Східний щит», який має захистити 800 кілометрів уздовж кордонів країн НАТО з Росією і Білоруссю. Премʼєр-міністр Польщі Дональд Туск назвав розбудову військових укріплень «інвестицією в мир».

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Польща у грудні представить нову програму розвитку армії – очільник Генштабу