Президент Литви Ґітанас Науседа закликав «посилити політику невизнання окупації та анексії Криму». Про це він заявив з трибуни сесії Генеральної асамблеї ООН, яка відкрилася 21 вересня у Нью-Йорку.
«Сьомий рік ми спостерігаємо продовження військової агресії проти України, а також незаконну анексію та окупацію Криму. Ці дії порушують міжнародне право, Статут Організації Об’єднаних Націй, а також положення Гельсінського заключного акту… Також надзвичайно важливо захищати права та свободи місцевого цивільного населення. Я високо оцінюю зусилля України утримати це питання на порядку денному шляхом створення міжнародної «Кримської платформи», – сказав Науседа.
Він додав, що Литва поважає європейський та євроатлантичний вибір України. «Прагнучи консолідувати міжнародні зусилля, у липні минулого року ми спільно провели Українську конференцію реформ у Вільнюсі», – нагадав литовський лідер.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Литва має «чорний список» артистів, які виступали в окупованому Криму – НауседаРаніше 21 вересня президент США Джо Байден з трибуни ООН заявив, що Сполучені Штати відновили важливі партнерства з багатьма країнами та Євросоюзом, і чинна американська адміністрація має намір просувати орієнтований на дипломатію світогляд.
Байден також розповів про важливість кліматичних питань і нагадав про повернення США до Паризької хартії з клімату.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Вашингтон відновив важливі партнерства – Байден в ООНВиголошена президентом США позиція контрастує з доктриною «Америка насамперед», якої дотримувався попередник Байдена Дональд Трамп.
Торік засідання Генеральної асамблеї ООН відбувалися в онлайн-форматі через пандемію. Цього року учасники зібралися очно, але через обмеження склад груп-учасників скорочений.