Литва планує встановити камери спостереження на усій ділянці кордону з Білоруссю, заявила прем’єр-міністр Інгріда Шимоніте.
Кордон протяжністю приблизно 680 кілометрів, що є також кордоном ЄС з Білоруссю, став ареною кризи з частю переважно близькосхідних мігрантів, яких, за словами ЄС, Білорусь навмисно допустила до кордону.
«Дуже важливо, що камери будуть встановлені вздовж усього кордону ще цього року», – сказала Шимоніте, відвідуючи прикордоння 28 січня.
Близько половини прикордонної зони вже обладнано камерами.
Найбільш вразливі для міграційних потоків ділянки вже посилено. Довжина загородження з колючого дроту становить наразі близько 200 кілометрів, і роботи тривають. На додачу до огорожі з колючого дроту встановлюється чотириметровий паркан із колючим дротом.
ЄС звинуватив режим білоруського лідера Олександра Лукашенка у переправленні мігрантів до кордонів Польщі, Латвії та Литви. Наприкінці минулого року ЄС заявив, що це частина «гібридної атаки» у відповідь на західні санкції проти режиму Лукашенка. Білорусь все заперечила та розкритикувала ЄС за те, що блок не приймає мігрантів.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Міграційна криза: Литва встановила вже 150 кілометрів колючого дроту на кордоні з БілоруссюПольща також зробила кроки у відповідь на міграційну кризу, у тому числі побудувала паркан із колючого дроту та зосередила тисячі солдатів уздовж свого 400-кілометрового кордону з Білоруссю.