Шевченківський районний суд Львова продовжив запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для підозрюваного у справі про вбивство громадської діячки, мовознавиці Ірини Фаріон Вʼячеслава Зінченка до 4 березня 2025 року.
Із відповідним клопотанням до суду під час засідання 3 січня звернулася сторона обвинувачення. Прокурор аргументував клопотання тим, що підозрюваний може переховуватися і не зʼявлятись на судові засідання й не має постійного місця проживання у Львові, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода.
Захист підозрюваного не погодився з такими аргументами і просив змінити запобіжний захід на цілодобовий домашній арешт.
3 січня в Шевченківському районному суді Львова відбувається підготовче засідання у кримінальному провадженні у справі про вбивство Ірини Фаріон.
У судовому засіданні бере участь підозрюваний, також присутні дочка Ірини Фаріон, мати підозрюваного, прихильники Зінченка із Дніпра у футболках з його портретом. Також у залі суду є група львів’ян, яка тримає фотографію Ірини Фаріон і її зятя, який загинув 6 жовтня 2024 року на фронті, Василя Особи.
Судове засідання триває, і суд розглядає інші клопотання, зокрема щодо надання охорони дочці і внукам Фаріон.
Наприкінці грудня у Нацполіції повідомили, що фігуранту у справі про вбивство Ірини Фаріон змінили кваліфікацію злочину. Тепер його підозрюють в умисному вбивстві особи у зв’язку з виконанням нею громадського обов’язку з мотивів національної нетерпимості, і в незаконному поводженні зі зброєю.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Загрожує довічне: підозрюваному у вбивстві Фаріон змінено кваліфікацію злочину – НацполіціяЗа даними поліції, у 2022 році підозрюваний в одному з месенджерів став учасником групи, яка пропагує культ насильства і жорстокості, а також расову, національну й релігійну нетерпимість і дискримінацію. Окрім того, у 2024 році він долучився до ще однієї групи, пов’язаної з російською неонацистською організацією, кажуть правоохоронці.
«Під час перебування у цих групах у підозрюваного виникла особиста неприязнь до Ірини Фаріон через її активну позицію щодо захисту української мови та культури. На думку зловмисника, своїми діями вона розколювала народну єдність – через це у нього виник умисел на вбивство громадської діячки. Фігурант ретельно готувався до вчинення злочину – збирав конфіденційну інформацію про місце проживання та роботи жертви, стежив, а також розробив детальний план її вбивства та придбав вогнепальну зброю», – вважає слідство.
Підозрюваному загрожує довічне позбавлення волі.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: На війні загинув зять мовознавиці Ірини ФаріонВ Ірину Фаріон стріляли у Львові ввечері 19 липня. Пізно ввечері того ж дня медики повідомили, що її поранення виявилися несумісними з життям. Президент Володимир Зеленський повідомив про затримання підозрюваного у вбивстві 25 липня.
26 липня на брифінгу у Львові керівництво МВС, СБУ, Офісу генпрокурора розповіли деталі як затримання підозрюваного, так і стеження за Іриною Фаріон. Жодна камера не зафіксувала момент вистрілу, але є відео, на якому видно, як підозрюваний одягає рукавички перед замахом. За даними силовиків, на місці виявлено спортивну гільзу, але зброю не знайшли.
Правоохоронці наголошують, що мають достатньо доказів того, що саме затриманий стріляв у мовознавицю. Водночас у МВС зазначили: «слідство схиляється до думки, що стрілець – лише виконавець». Батько затриманого вважає, що його син не мав мотивів стріляти у Фаріон.