Лубінець закликав Туреччину «порушити питання» змішаних медкомісій для полонених у РФ

Дмитро Лубінець пише, що під час зустрічі звернув увагу, що Туреччина та її головний омбудсмен «неодноразово допомагали нам комунікувати з російською стороною у питанні повернення додому українців»

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець вперше провів зустріч із головним омбудсменом Туреччини Шерефом Малкочем і омбудсманом Садеттіном Калканом – про це він заявив 26 березня.

Він зазначив, що до зустрічі долучилися майже 800 людей, в тому числі рідні військових, які перебувають у полоні ще з 2014 року, зниклих безвісти військових і цивільних, а також викрадених цивільних і політв’язнів, яких утримує Росія.

Лубінець пише, що під час зустрічі звернув увагу, що Туреччина та її головний омбудсмен «неодноразово допомагали нам комунікувати з російською стороною у питанні повернення додому українців».

«А також наголосив, що ми хочемо, щоб турецька сторона порушила питання по змішаних медичних комісіях. Адже Україна їх створила та прагне, щоб відповідні комісії були створені і в РФ», – додав він.

Читайте також: ISW: Росія намагається «розпалити невдоволення» в Україні через родичів військовополонених

Лубінець навів слова Малкоча, за якими попередня тристороння зустріч за участі представників Туреччини, України та Росії передувала «важливим подіям з повернення додому українських захисниць». Він не уточнив, чи йдеться про конкретний обмін, чи про домовленості з приводу прийдешніх обмінів.

«Також до зустрічі доєдналися звільнені з полону оборонці України та цивільні, яких звільнили з незаконного утримання Росією. Зокрема один з воїнів перебував в Оленівці, а згодом був переведений до іншого місця неволі. Він розповів представникам міжнародної спільноти про катування та вбивства українців у полоні РФ», – повідомив омбудсмен.

Малкоч, своєю чергою, повідомив 26 березня, що зустрівся з Лубінцем, а також із президентом Володимиром Зеленським у Києві.

8 лютого між Україною і Росією відбувся обмін полоненими, в ході якого додому повернули 100 українців, за словами президента Володимира Зеленського, більшість із них – захисники Маріуполя.

Загалом в ході обмінів, за його даними, звільнили 3 135 полонених.

Командир бригади спеціального призначення «Азов» Денис Прокопенко наприкінці січня вказував на те, що понад 900 «азовців», які обороняли Маріуполь, залишаються в полоні, і військові цієї бригади майже не потрапляють у списки на обмін.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У Києві відбулася щотижнева акція на підтримку полонених Маріупольського гарнізону