Після початку повномасштабного вторгнення в Україну Росія планувала збудувати 108 пасажирських літаків, але збудувала лише сім, повідомляє російська служба «Бі-бі-сі».
У червні 2022 року російська влада схвалила програму, згідно з якою до 2030 року розраховували провести 1032 пасажирські літаки. Наразі готові сім бортів SuperJet 100, «добудовані з довоєнного доробку». Також побудували два дослідні зразки – Іл-96-400М та Іл-114, які використовуються для випробувань.
Співрозмовник «Бі-бі-сі» з російської авіаційної сфери назвав колишню амбітну програму «заглушкою для заспокоєння урядових нервів». Терміни та обсяг випуску літаків вже неодноразово змінювалися в умовах санкцій, введених проти Росії у відповідь на її вторгнення в Україну.
Читайте також: На російському Sukhoi Superjet, який палав в Анталії, було 15 авіаінцидентів за 3,5 року
Крім складності (а в деяких випадках – неможливості) дістати деталі для літаків, багато ресурсів із цивільної авіації відтягує виробництво та ремонт бойових літаків, сказав «Бі-бі-сі» російський галузевий експерт.
Раніше видання Moscow Times без посилань на джерела повідомляло, що в 2024 році російський авіапром зміг випустити два Ту-214 і один Іл-96-300 – замість запланованих на рік 35 бортів. Після цього, за даними видання, влада вирішила «радикально скоротити програму» – і може переглянути її ще, попереджав перший віцепрем’єр Денис Мантуров.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Таємна схема модернізації винищувачів РФ: казахські фахівці і французький завод. Інтерв'ю із розслідувачем