Американські розвідслужби дійшли висновку про те, що Китай регулярно використовує аеростати з розвідувальною метою в різних кінцях світу, пише видання New York Times із посиланням на трьох американських чиновників.
Китайські аеростати були помічені над Центральною та Латинською Америкою, Південною та Південно-Східною Азією, Європою, що, за словами представника Пентагону Патріка Райдера, змушує дійти невтішного висновку про існування масштабної програми використання повітряних куль для ведення розвідки.
Як пояснюють співрозмовники газети New York Times, аеростати мають деякі переваги в порівнянні з розвідувальними супутниками. Вони перебувають ближче до поверхні Землі, їх складніше виявити за допомогою радарів, вони можуть зависати над територією, що цікавить розвідку, вони використовують для зйомки прості камери, забезпечуючи високу якість зображень, за допомогою апаратури на аеростатів можна прослуховувати канали зв’язку, недоступні для прослуховування з супутників через їхню віддаленість від Землі.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Байден про Китай: ми прагнемо конкуренції, а не конфлікту, але захищатимемо свою країнуЗа американськими даними, у китайському Національному університеті оборонних технологій ведуться дослідження, пов’язані з використанням повітряних куль із розвідувальною та іншою метою. Серед об’єктів підвищеної уваги Китаю – Індія, Філіппіни, Японія й Тайвань. Американські дипломати наполягають на тому, що такі польоти аеростатів є порушенням повітряного простору держав.
Підвищена увага до китайської програми використання розвідувальних аеростатів була спровокована появою китайської повітряної кулі над територією США минулого тижня. Протягом тижня аеростат пройшов від Алеутських островів у Тихому океані до атлантичного узбережжя США.
Він був збитий минулої суботи над Атлантичним океаном поблизу узбережжя Південної Кароліни.
Китай заявив, що США знищили метеозонд. Згодом Пентагон заявив про те, що це була п’ята китайська повітряна куля, помічена над Сполученими Штатами останніми роками.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: США поділилися інформацією про китайську повітряну кулю з десятками країн – Блінкен