Перевага Саміту миру з огляду на глобальну дипломатію полягає в тому, що кожна країна може висловити власну позицію, і «ми чуємо кожного». Так міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, відповідаючи на запитання Радіо Свобода, прокоментував твердження турецького колеги Хакана Фідана, який висловився за присутність Росії на конференції, і чільного дипломата Саудівської Аравії, який закликав сторони до «важких компромісів».
«Це не такий захід, який полюбляє Росія. Щоб їх зібрати, щоб усі говорили, як то кажуть, в одну дудку з Російською Федерацією. Саме через такий відвертий діалог ми можемо прийти до правильних рішень. Я не бачу проблеми в тих коментарях, на які ви послалися. Головне, що ці країни приїхали, висловили підтримку Формули миру, висловили підтримку зусиллям України з відновлення сталого і справедливого миру», – зазначив Кулеба.
Глава української дипломатії також наголосив, що Україна пройде шлях до миру разом із цими країнами, і є свідомою того, що в один момент доведеться говорити з Росією.
«Але наша позиція дуже чітка: ми не дозволимо Росії говорити мовою ультиматумів, як вона говорить зараз… Останній ультиматум Путіна ніякого апетиту на саміті не викликав, тому що всі розуміють, що це було зроблено з однієї простою метою: створити таку собі піар-хвилю напередодні саміту… Йому (Володимиру Путіну – ред.) це не вдалося, тому серйозного ставлення до його пропозицій немає», – зазначив Кулеба.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Путін прагнув підірвати підтримку України країнами Заходу перед Самітом миру – ISW15-16 червня Швейцарія приймає Глобальний саміт миру, у якому бере участь понад сотня учасників. Росії й Китаю серед них немає.
Президентка Швейцарії перед самітом наголосила, що в певний момент у майбутньому Росія має бути включена у мирний процес, а міжнародна спільнота, на думку Віоли Амгерд, може «підготувати ґрунт для прямих переговорів між сторонами, що воюють».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Зеленський відреагував на заяву Путіна, заявивши про «відродження нацизму»