В рамках візиту до Китаю міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба відвідав спеціальний адміністративний район (САР) Гонконг, де провів зустріч з главою адміністрації Джоном Лі, повідомляє пресслужба відомства 25 липня.
У міністерстві зазначили, що Кулеба закликав адміністрацію Гонконгу вжити заходів, щоб позбавити Росію та російські компанії можливості використовувати Гонконг для обходу санкцій, запроваджених за російську агресію проти України.
«Глава МЗС України наголосив, що ці обмежувальні заходи необхідні для послаблення потенціалу Росії до ведення війни та вбивства людей в Україні. Міністр підкреслив, що російські махінації не мають псувати репутацію Гонконгу як високорозвиненої ліберальної економіки, яка ґрунтується на непохитній повазі до верховенства права», – йдеться у повідомленні.
За даними українського зовнішньополітичного відомства, сторони також обговорили створення нових можливостей для торгівлі та інвестицій в контексті відновлення України.
Міністерства закордонних справ України і Китаю раніше повідомили, що 23–25 липня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба здійснить візит до Китаю на запрошення міністра закордонних справ КНР Ван Ї.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Дружні» Україна з Китаєм погодились, що переговори з Росією щодо війни поки передчасні. Підсумки візиту Дмитра Кулеби до КитаюЗа даними західних ЗМІ, за час війни в Україні Китай став для Росії основним постачальником товарів, необхідних для різних озброєнь, у тому числі ракет. Наприклад, Financial Times писала, що в 2023 році 90% чипів, імпортованих Росією, надходили з Китаю і використовувалися у виробництві ракет, танків і літаків. В останньому кварталі минулого року також із Китаю було імпортовано 70% верстатів, які, ймовірно, використовувалися у виробництві балістичних ракет.
Влада Китаю заявляє, що не надає зброю жодній зі сторін російсько-українського конфлікту, який називає «українською кризою». Пекін критикують за відмову засудити Москву через її повномасштабне вторгнення в лютому 2022 року і за зв’язки з РФ.
Раніше видання Bloomberg із посиланням на певний документ, який отримала редакція, повідомило, що Європейський союз оцінює можливість запровадження санкцій щодо більш як десятка компаній, які продовжують постачати до Росії заборонені європейські товари.
Ідеться про компанії, розташовані в Туреччині, Об’єднаних Арабських Еміратах, Китаї, Гонконгу та самій Росії. ЄС також розглядає можливість запровадити санкції проти компаній із Китаю та Гонконгу, які нібито надали Росії супутникові зображення та певні інші технології, пише Bloomberg. Деякі з компаній раніше перебували під санкціями США, уточнює видання.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: ЄС готує санкції проти компаній, які постачають до РФ товари для підтримання війни в Україні – Bloomberg