Цього тижня плануються зустрічі з представниками Чехії, на яких вони представлять план поставок боєприпасів – про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на пресконференції з молдовським колегою Міхаєм Попшоєм 13 березня.
«Ми готові до повного співробітництва й сприяння. За попередніми сигналами, які ми отримали, наші хлопці на фронті відчують збільшення постачання снарядів уже в осяжному майбутньому. Тобто це не займе багато місяців. Але чеська ініціатива розрахована на реалізацію протягом усього року. Тобто перші снаряди почнуть надходити, скажемо так, в осяжній перспективі. А потім протягом року будуть надходити далі нові партії», – розповів він.
Водночас є інші ініціативи з постачання боєприпасів, сказав Кулеба. Зокрема, одну з них обговорили на зустрічі голів МЗС Франції, країн Балтії та України у Вільнюсі, і він «закликав вже сьогодні почати збирати гроші на неї також».
Читайте також: Мільйони євро на снаряди та дрони: як Чехія знаходить нові шляхи допомоги Україні
«Кожен політик в Європі має пам’ятати: це не працює так, що ми зібрали кошти на чеську ініціативу, видихнули й сказали: ну, ми все зробили, все нормально. Чеська ініціатива – це добре, але недостатньо», – заявив міністр.
За його словами, Україна та її партнери мають шукати фінансові ресурси для інших ініціатив після закриття збору на боєприпаси від Чехії. Він припустив, що, якщо цього року вдасться реалізувати ще два проєкти, подібні до чеського, то «російські окупанти в Україні відчуватимуть набагато більш суттєві проблеми на фронті».
«Тому ми зараз вже всім подякували за чеську ініціативу: «Молодці, відкладаємо, ініціатива працює», а тепер треба пробивати фінансування для реалізації інших подібних ініціатив, і ми цим уже займаємося», – додав він.
Читайте також: Чехія: активісти зібрали кошти на 10 тисяч дронів для України
Під час Мюнхенської конференції з безпеки президент Чехії Петр Павел повідомив, що знайшов для України 800 тисяч снарядів, які можна придбати та доставити в Україну протягом кількох тижнів, «аби лише були кошти». За оцінками видання Financial Times, Прага прагнула зібрати півтора мільярда доларів, щоб оплатити ці боєприпаси.
До ініціативи долучилися близько 15 країн, в тому числі й Канада, Данія та Франція.
Не пройшло й місяця як чеський прем’єр Петр Фіала повідомив, що Чехії і її партнерам вдалося зібрати кошти для закупівлі першої партії в 300 тисяч артилерійських боєприпасів для України.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Три оборонні компанії Франції розгорнуть виробництво в Україні – Лекорню