Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявляє, що вітає тверді слова президента США Джо Байдена під час його недавньої зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним і що настав час змусити Росію вивести свої сили з України.
Ці переговори, сказав Кулеба в інтерв’ю агентству Reuters, не викликали в України ніяких занепокоєнь. «Цей саміт засвідчив, що Америка повернулася, і тепер настав час змусити Росію відійти з України», – сказав він.
«Президент Путін не побачив… ніяких запрошень США поторгуватися з питань України. І це принципово, бо ми домовилися зі США, що не буде ніяких оборудок про Україну без України, і Америка дотримала свого слова», – наголосив міністр.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Чи є окупований Крим перешкодою для вступу України в НАТО? Байден каже, що «ні»Кулеба також звернув увагу, що Росія не має права вето на вступ України до НАТО, і додав, що Україна посилює «словесний тиск» на НАТО щодо свого вступу, бо, воюючи з російськими гібридними силами на сході країни, залишається в «вакуумі безпеки», і це змушує Україну «бути активною і настирною».
Раніше 17 червня в Кремлі повторили давню позицію Москви, що членство України в НАТО буде «червоною лінією» для Росії, – яку останніми днями знову й знову повторював Путін. Як заявив речник Кремля Дмитро Пєсков, Москву непокоять розмови про те, що Київ одного дня може отримати План дій щодо членства – перший крок на шляху до членства в НАТО.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Кремль: членство України в НАТО буде «червоною лінією» для Росії«Це те, за чим ми дуже уважно спостерігаємо, і це насправді червона лінія для нас – щодо перспектив вступу України в НАТО», – сказав речник Путіна.
Байден, зі свого боку, перед зустріччю з Путіним пообіцяв, що визначить для кремлівського керівника власні «червоні лінії», але не став їх перелічувати.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Байден під час саміту з Путіним висловив підтримку територіальної цілісності та суверенітету УкраїниОстанніми днями чільні українські посадовці, починаючи з президента Володимира Зеленського, виступили з цілою низкою заяв із закликами, які іноді межували з вимогами, до Північноатлантичного союзу і до США про прийняття України до НАТО і надання їй Плану дій щодо членства.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Зеленський у розмові з Байденом заявив про необхідність плану приєднання України до НАТО з чіткими датами – ОППартнери України підтвердили, що вона має право на вступ і що це вирішить союз НАТО самостійно, так що жодна інша сторона не матиме права вето на таке рішення.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У НАТО повторили намір надати Україні план щодо членства, але нагадали про реформиВодночас вони застерегли Україну, що для вступу вона має здійснити певні реформи, в першу чергу антикорупційні.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Щоб вступити до НАТО, Україна має викорінити корупцію – Байден