Директор Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Семен Кривонос повідомив, що у справі про витік інформації з НАБУ розпочато досудове розслідування.
«Воно дає набагато більше інструментів для отримання доказів причетності тих чи інших посадових осіб до злочину, аніж внутрішнє службове розслідування… Процесуальне керівництво у досудовому розслідуванні здійснює Спеціалізована антикорупційна прокуратура», – зазначив він у своєму фейсбуці 11 червня.
Також, за словами Кривоноса, розпочато два службових розслідування. Одне – щодо можливого тиску на викривачів, інше – щодо можливих неправомірних вказівок детективам.
Водночас він заявив, що «на відміну від досудового розслідування, за результатами службового, максимум – це дисциплінарна відповідальність».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У НАБУ і САП кажуть, що «досягли спільного бачення», як вести розслідування після «витоку інформації» – заява«Ба більше, до неї можна притягнути не пізніше ніж через рік з моменту вчинення дисциплінарного проступку (читай з моменту «зливу»). Підкреслю, «злив» інформації (розголошення даних досудового розслідування) – це кримінальний злочин. Вважаю неприпустимим нехтувати законом, щоб просто когось звільнити», – написав Кривонос.
Напередодні голова «Центру протидії корупції» Віталій Шабунін заявив, що Семен Кривонос досі не розпочав службового розслідування щодо оприлюднених журналістами фактів про витік даних досудового розслідування у кримінальній справі щодо «Великого будівництва».
11 червня, реагуючи на публікацію Кривоноса, у ЦПК вкотре звернули увагу на невчасне відкриття досудового розслідування і наголосили на важливості проведення службового розслідування і вжиття заходів за його результатами.
«Ніхто не заважає одночасно проводити і службове, і досудове розслідування. Це дві різні процедури, які до того ж мають різні стандарти доказування. Наслідком першого може стати звільнення Углави (перший заступник голови НАБУ Гізо Углава, відсторонений від виконання обов’язків минулого місяця – ред.) і для цього достатньо обґрунтованого переконання у його причетності до «зливів», тоді як наслідком другого – притягнення до кримінальної відповідальності за умови доведення винуватості поза розумним сумнівом», – заявили у ЦПК.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: НАБУ: першого заступника директора усунули від обов’язків на час досудового розслідування«Якщо за найближчий тиждень або два такі розслідування не закінчаться дієвим результатом, то стане очевидно, що ці розслідування були потрібні лише для замилювання очей і відвернення уваги від ключового – звільнення Гізо Углави», – йдеться в заяві.
Раніше у НАБУ і САП повідомили, що досягли «спільного бачення» щодо організації подальшого об’єктивного та неупередженого розслідування фактів розголошення даних досудового розслідування.
22 травня САП і представники поліції проводили обшуки вдома у представника НАБУ в рамках розслідування про витік інформації в резонансній кримінальній справі щодо «великого будівництва». За словами співрозмовників УП, підставою для обшуків стало розголошення даних досудового розслідування представниками НАБУ в інтересах зокрема бізнесмена Юрія Голика, який є фігурантом антикорупційного розслідування по «великому будівництву».
Пізніше Національне антикорупційне бюро заявило, що має достатньо ресурсів, щоб самим розслідувати цю справу.
Після появи інформації про витік інформації першого заступника директора Національного антикорупційного бюро Гізо Углаву усунули від виконання повноважень за власною заявою.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: САП підтвердила обшуки у детектива НАБУ