Страта силами РФ полонених бійців ЗСУ у Кринках: Лубінець звернувся до ООН і Червоного Хреста

Дмитро Лубінець наголосив, що «вбивства військовополонених є порушенням Женевської конвенції й тяжким міжнародним злочином, такі випадки є системною практикою російських загарбників»

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець звернувся з офіційними листами до Організації Об’єднаних Націй та Міжнародного комітету Червоного Хреста щодо відео, на якому зафіксований черговий випадок страти силами РФ українських військовополонених.

«Щодо чергового порушення РФ норм міжнародного гуманітарного права негайно звернувся з офіційними листами до ООН та МКЧХ, аби організації задокументували цей факт. Це має стати доказово базою для трибуналу над злочинцями», – зазначив він у телеграмі.

Омбудсмен наголосив, що «вбивства військовополонених є порушенням Женевської конвенції й тяжким міжнародним злочином, такі випадки є системною практикою російських загарбників».

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Розстріл полонених під Авдіївкою: чи покарають винних

На переконання Лубінця, «світова спільнота має дати Росії чіткий сигнал – сліди воєнних злочинів не вдасться приховати».

Він нагадав, що «воєнні злочини не мають строку давності».

Раніше в Офісі генерального прокурора повідомили, що російські загарбники розстріляли беззбройних українських військовополонених у Кринках Херсонської області.

Росія продовжує катувати та страчувати українських військовополонених – про це йдеться в звіті Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, оприлюдненому 26 березня.

38-й звіт ООН щодо ситуації з правами людини в Україні охоплює період із 1 грудня 2023-го по 29 лютого 2024 року. Поміж іншого, експерти провели інтерв’ю з 60 українськими військовими, нещодавно звільненими з полону.

За словами голови Місії Даніель Белль, практично в кожному з них респонденти розповідали, що російські військові та посадовці катують полонених, у тому числі застосовують побиття, електричний струм, змушують довго перебувати в незручному положенні, погрожують розстрілом або імітують його. Більше ніж половина полонених пережила сексуальне насильство.

«Більшість військовополонених також згадують про страждання від неспроможності спілкуватись зі своїми родинами, а також відсутність задовільного харчування та медичної допомоги», – додає вона.

Наприкінці лютого керівник департаменту Офісу генпрокурора з протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, Юрій Бєлоусов повідомив, що правоохоронці розслідують 19 кримінальних проваджень про вбивства українських військовополонених. За його словами, з початку повномасштабного вторгнення 45 українських військових були вбиті у полоні.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Сили РФ стратили двох полонених бійців ЗСУ: омбудсмен звернеться до ООН і Червоного Хреста