У підконтрольному Росії міському суді Феодосії в окупованому Криму представники російського держобвинувачення попросили сім років позбавлення волі і штраф у розмірі 60 тисяч рублів для кримської громадянської журналістки і медсестри Ірини Данилович, повідомила правозахисна організація «Кримський процес».
При цьому представник російського держобвинувачення Дмитро Лященко під час виступів у дебатах заявив, що нібито провина підсудної була повністю доведена в ході судового слідства.
Зі свого боку, захист під час дебатів вказав на численні суперечності в показах свідків, неприпустимість низки доказів, що є в матеріалах справи, відсутність суттєвих доказів, а також на факт лжесвідчення одного з «понятих», який виявився співробітником кримської поліції.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Сподіваюся, це остання резолюція Генасамблеї ООН, де є слова «тимчасово окупований Крим» – ЧубаровРаніше повідомлялося, що під час судового засідання 27 грудня Ірині Данилович стало зле, до зали суду викликали «швидку допомогу».
Попередня дата оголошення вироку в справі Ірини Данилович – 28 грудня.
На суді Данилович заявила про застосування проти неї тортур після викрадення російськими силовиками.
Наразі журналістку підозрюють у незаконних діях із вибуховими речовинами або вибуховими пристроями. Повідомлялося, що ФСБ Росії звинуватила Ірину Данилович у виготовленні вибухового пристрою із медичними голками.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У Крим повернулася масова практика насильницьких зникнень – правозахисникиДанилович перестала виходити на зв’язок зранку 29 квітня у Коктебелі. У той же час у будинку, де вона проживала, без її участі співробітники ФСБ Росії провели обшук. За підсумками обшуку в батьків Данилович вилучили всі телефони і кілька днів вони не могли нікому повідомити про те, що сталося.
Прокуратура Автономної Республіки Крим розпочала кримінальне провадження за фактом незаконних обшуків та затримання Ірини Данилович. А громадські організації України вимагали звільнення громадянської активістки.
Данилович працювала медсестрою та вела сторінку в соцмережах, а також кілька блогерських колонок, присвячених правам медпрацівників та проблемам охорони здоров’я на окупованому півострові.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Викрадення, позбавлення волі – немає складу злочину?»: як у Криму судять медсестру і блогера Ірину Данілович